Люди – мандрівники. Ми подорожуємо на малі і великі дистанції та, навіть, здійснюємо уявні космічні подорожі. А як щодо того, щоб поринути в мистецько-космічну мандрівку?
7 листопада в Музеї космонавтики ім. С. П. Корольова відбудеться відкриття «Космічної Одісеї» – персональної виставки графіки житомирського художника Артура Хачатряна.
До уваги поціновувачів сучасного мистецтва буде представлено 10 картин, виконаних у авторській манері графіки. У роботах автор переносить нас до далеких горизонтів, відкриває нові виміри з присмаком етнічних мотивів.
Артур Хачатрян вперше презентує свої графічні роботи, хоча добре відомий, як творець яскравих олійних пейзажів, натюрмортів та архітектурних принад Житомира та Житомирщини.
«Я вірю в те, що в ДНК людства закладений код кочівника. Кочові інстинкти наших пращурів і досі перебувають у нас та інколи пробуджуються через потребу мігрувати у пошуку кращого для нас самих. Мені також довелось багато мандрувати, та присутністі “іноземної батьківщини” у Житомирі ніколи не відчував» , – говорить Артур Хачатрян.
Артур Хачатрян познайомився з містом понад рік тому назад, коли став учасником Всеукраїнського пленеру «Житомирська палітра» 2016. Місто надихнуло художника до переїзду та проживання. За рік він створив цілу колекцію картин із «житомирським духом», провів ряд виставок.
«Ця виставка є моїми роздумами через розмови та спогади багатьох часів та земель, позаду та попереду нас», – зазначає художник.
Офіційне відкриття розпочнеться о 16:00.
Захід відбудеться під музичний супровід.
Вхід вільний. Також для відвідувачів буде організовано безкоштовну екскурсію музеєм.
Виставка графіки «Космічна Одісея» буде тривати протягом місяця в Музеї космонавтики ім. С. П. Корольова.
Про автора:
Артур Хачатрян народився в 1981 році в м.Єреван, Вірменія.
У 2002 році Хачатрян А.Г. переїхав на постійне проживання в АР Крим.
У 2004 році прийнято в Сімферопольську міську асоціацію вірменських художників.
У 2009 році закінчив Кримський гуманітарний університет, факультет образотворчого мистецтва.
У 2012 році закінчив Львівський Національний університет ім. Івана Франка, юридичний факультет.
У 2013 році закінчив Луганський Національний університет ім.Тараса Шевченка, факультет психології.
У 2016 році вступив до Житомирського інституту культури і мистецтв Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, факультет дизайну.
Артур Хачатрян відзначений подякою Управління культури Житомирської міської ради за участь в Міжрегіональному пленері «Житомирська палітра» 2016 року.
В 2016 році в рамках відзначення Міжнародного дня студента нагороджено Дипломом Житомирської міської ради як «Кращий науковець ВНЗ».
У грудні 2016 році в Недільній дитячій школі Свято-Михайлівського кафедрального собору організував студентську виставку присвячену відзначенню 160-річчя освячення собору. По закінченню виставки Артур Хачатрян подарував однойменну картину собору. Робота розміщена в духовній дитячій недільній школі.
У лютому 2017 року Артур Хачатрян передав свою роботу під назвою “Мрія” для зберігання єдиному в Україні Музею Б. Лятошинського. Готував цю роботу спеціально для участі в Міжрегіональному науковому та культурному проекті “Митець – Культура – Виміри часу”, за що його нагороджено Сертифікатом житомирської музичної школи №1 імені Бориса Лятошинського. У рамках проекту провів персональну виставку в музичній школі №1 імені Бориса Лятошинського.
У липні 2017 року в Житомирській міській раді відкрилась персональна виставка художника «Житомир європейський».
У вересні 2017 року в Домі української культури Артур Хачатрян відкрив персональну виставку «До Дня улюбленого міста», присвячену 1133-літтю Житомира та був відзначений Подякою виконавчого комітету за значний внесок у розвиток культури та мистецтва міста Житомира. У жовтні 2017 року, по завершенню виставки, Артура Хачатряна відзначили Подякою Управління культури Житомирської міської ради «За експонування персональної виставки живопису».
У жовтні 2017 року, Артур Хачатрян підтримав Всеукраїнський конкурс “Прeмія талановитих дітeй Украіни” від “Студіі розвитку талантів Ірeни Марчeнко” та подарував свою графічну роботу переможцю конкурсу.