Ця нова медтехніка врятує багато життів, – Борислав Розенблат

У Центральній міській лікарні №2 Житомира 20 грудня презентували новий рентгенівський апарат та кольпоскопи, які придбали за рахунок державної субвенції. Ці кошти місто отримало завдяки ініціативі народного депутата Борислава Розенблата.

«Загалом за два роки на оновлення обладнання у медичні заклади Житомира було виділено з держбюджету понад 40 мільйонів гривень. Ця нова і сучасна техніка врятує багато життів, – розповів народний депутат Борислав Розенблат під час представлення нового обладнання. – Я радий, що програма, спрямована на розвиток медицини у Житомирі, працює. Окрім цього, у нас є онкологічний центр та обласна лікарня, які потребують нового якісного оснащення. Відтак, у наступному році я ініціюватиму виділення 50 мільйонів гривень з держбюджету саме для цих закладів. Сподіваюсь, що мої колеги по парламенту, депутати з Житомирщини, підтримають відповідне рішення. Для мене найголовніше – це здоров’я людини. Ми маємо докласти максимум зусиль, аби житомиряни отримували якісні медичні послуги у місцевих лікарнях. Люди мають бачити та відчувати на що витрачаються бюджетні кошти».

За словами заступника міського голови Матвія Хренова, у Житомирі за 2016-2017 роки вдалось значно осучаснити медзаклади. Це передусім обладнання, яке допомагає діагностувати захворювання на ранніх стадіях та, відповідно, визначити тактику подальшого лікування.

Так, придбаний для ЦМЛ №2 сучасний рентгенівський апарат на 3 робочих місця, вартістю за 3,7 млн грн, дозволить на більш досконалому сучасному рівні здійснювати діагностику патологічних станів на ранніх стадіях. Крім того, променеве навантаження на пацієнтів при обстеженні буде суттєво нижчим. Раніше у цьому медзакладі використовували рентгенівський апарат 1983 року випуску, а от кольпоскопів взагалі не було. За два роки для лікарень міста їх закупили 9, на суму 879,0 тис грн.

«Кольпокоскопія – це новітній метод виявлення патологій шийки матки та інших змін. Без кольпоскопії складніше виявити патології. Обстеження на новому обладнанні врятує багатьох жінок від раку», – розповідає лікар акушер-гінеколог КУ ЦМЛ №2 Людмила Малиновська.

Процес оновлення медичних закладів Житомира планують продовжити у 2018 році:

«В нас вже є прогноз на наступний рік, адже ми маємо завершити те, що хотіли зробити в 2017 році. І, особливо, звернути увагу на пологові відділення та продовжити оновлення хірургічних відділень», – зауважила Марія Місюрова, начальник управління охорони здоров’я Житомирської міськради.

Нагадаємо, що 6-го грудня Кабінет міністрів України виділив ще 4 млн грн на придбання медичного обладнання для закладів охорони здоров’я Житомира.