От і сталося – древляни взяли Київ

Культура

17 січня 2018 року відбулося свято єднання земляків Коростеня, Овруча та Олевська у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. Єднання думки, єднання духу та краси Поліського краю.

От і сталося – древляни взяли Київ! Підкорили столицю культурою, талантами, щирістю, завзяттям і натхненням. І вона відповіла їм теплим і сердечним прийомом.

Перед початком свята для гостей та учасників було проведено екскурсію чудовими читальними залами бібліотеки та до Фонду Президентів України, де зберігаються архівні документи, які відображають політичну діяльність, творчість та життя Президентів нашої країни всіх часів. Приємним сюрпризом стало те, що серед експонатів «Подарунки Президентам України» є ваза, яку у 2000 році міський голова міста Коростень В. В. Москаленко подарував Президенту України Л. Д. Кучмі під час його візиту до міста та відвідування фарфорового заводу.

На правах гостинного господаря та співорганізатора генеральний директор Національної бібліотекиУкраїни імені В. І. Вернадського член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук Попик В.І. відкрив культурно-мистецький захід та фотовиставку «Міста трьох тисячоліть: Коростень, Овруч, Олевськ» до 100-річчя проголошення незалежності УНР та Дня Соборності України. Його виступ продовжили міський голова м. Коростень В. В. Москаленко, заступник голови Овруцької міської об`єднаної територіальної громади В. М. Гришковець та головний спеціаліст управління економічного розвитку, транспорту, туризму, інвестицій та комунальної власності Олевської міської об`єднаної територіальної громади Ю. В. Халімончук, президент Міжнародного громадського об`єднання «Земляцтво Житомирян» С. В. Войтенко і голова ради земляцтва Й. А. Запаловський, голова спілки фотохудожників України Е. М. Странадко.

На свято відкриття фотовиставки «Міста трьох тисячоліть: Коростень, Овруч, Олевськ» зібрались представники древлянського краю, Міжнародного громадського об`єднання «Земляцтво Житомирян», члени Національної спілки фотохудожників України, депутати Верховної Ради України попередніх скликань, депутати міських та районних рад, науковці, представники засобів масової інформації, численні запрошені гості.

Цікавими розповідями про створення фотовиставки та саму експозицію поділились автор ідеї проекту, член Національної спілки фотохудожників України Є. В. Шваб та його колега і співавтор, член Національної спілки фотохудожників України, директор Фонду фотомистецтва України О. О. Лепетун. Зокрема великий інтерес присутніх визвали історичні ловідки про міста, світлини початку 20-го сторіччя з зображенням будівництва залізничного мосту через річку Уж та світлина з місця проведення під керівництвом кандидата історичних наук А. В. Петраускаса розкопок древлянського тисячолітнього колодязя у місті Олевську ( війшов в ТОП-5 знахідок українських археологів у 2017 році). Особливу зацікавленість відвідувачів визвали роботи директора Поліського природнього заповідника С. М. Жили.

Народний гурт «Коростенські музики» зустрічав гостей та працівників бібліотеки майстерним виконанням популярних мелодій. Народний жіночий вокальний колектив «Кришталеві роси» з міста Коростень та талановиті виконавці народних пісень подарували присутнім хвилини насолоди чарівними древлянськими мотивами. Усі присутні щиро дякували дружніми гучними оплесками визнаним майстрам співу народним артистам України Світлані Мирводі та Олександру Василенку, заслуженому артисту України Олександру Дудці.

Завершився захід чудово організованим фуршетом та цікавим, теплим, дружнім спілкуванням земляків, митців та науковців.

Велика вдячність усім, хто долучився до культурно-мистецького заходу, хто не байдужий до нашої історії, нашого сьогодення та майбутнього!

Хочу особисто подякувати всім, хто дотичний до створення експозиції та культурно-мистецького супроводу! Я вас люблю і сподіваюсь на подальшу співпрацю! Завжди з вами і завжди ваш!

Євген Шваб