Другий “Grieg Fest” у Житомирі. Фото

Культура

27-28 квітня в Житомирі відбувся другий культурно-мистецький фестиваль “Grieg Fest”.  Фестиваль присвячений творчості видатного норвезького композитора Едварда Гріга та його науковій діяльності з вивчення та систематизації фольклору півночі Європи, зокрема норвезького.

“Творчість та життєвий шлях Едварда Гріга є  взірцем для наслідування митців-патріотів культури своєї країни, які працюють над збереженням та примноженням власної культурної спадщини. Метою проведення фестивалю в Житомирі є налагодження культурної співпраці між Україною та Європейським союзом, зокрема Королівством Норвегія. В рамках фестивалю житомиряни та гості міста мали можливість ознайомитись із скандинавською культурою та музичною традицією, а для іноземних гостей стали відкриттям українські традиції, музичне та прикладне мистецтво”, так коментує мету проведення фестивалю Любов Синяк, голова “Всеукраїнського товариства Едварда Гріга”.

Фестиваль розпочався з наукової конференції “Україна — Норвегія: діалог культур. Генезис.” В рамках обговорень учасники поділись знаннями про виникнення етнічних музичних інструментів в Україна та на Скандинавському півострові, обговорили музичні традиції та манеру виконання музики в різних країнах. Однією з тем, було збереження мови у Норвегії, адже країна зазнала багаторічної окупації, під час якої постраждала, перш за все культурна ідентичність та мова. Серед учасників конференції були як Житомирські науковці, так і представники Королівства Норвегія, Гермінії, Великобританії та професори Київської консерваторії. Почесною гостею конференції, та однією з найцікавіших спікерів була Беріл Фостер (Beryl Foster) президентка Міжнародного товариства Едварда Гріга.

В кінці першого дня відбулася презентація Всеукраїнського товариства Едварда Гріга. Презентацію відвідали житомирські митці та діячі культури, серед поважних гостей були: надзвичайний та повноважний посол Королівства Норвегія в Україні  Уле Т. Хорпестад, начальниця Управління культури Житомирської міської ради Ніна Рябенко, президентка Міжнародного товариства Едварда Гріга Беріл Фостер, начальниця управління культури Житомирської ОДА Тетяна Парфєнтьєва, народний депутат України Борислав Розенблат. Під час презезентації гості обговорили необхідність пожвавлення культурного діалогу між Україною та Норвегією. До участі в презентації долучились також друзі “Грігівського” товариства — фешн-дизайнери та музиканти, що презентували для публіки свої доробки.

В другий фестивальний день відбулася низка подій: майстер-класи з вокалу та фортепіано від іноземних музикантів, ярмарок виробів народно-прикладного мистецтва, фешн-показ етнічних українських костюмів та аксесуарів студій “Інанна” та “Я-Українець”, імпровізований концерт студентів Житомирського музичного училища імені В. С. Косенка.

Родзинкою фестивальної програми став заключний концерт фестивалю, що відбувся у Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера. Серед учасників концерту Камерний оркестр Будинку вчених НАН України, керівник та деригент Дмитро Болдін, духовий оркестр студентів  Житомирського музичного училища імені В. С. Косенка Житомирської обласної ради, керівник та днригент Валентин Струков, піаніст з норвегії Einar Røttingenі та баритон Njål Sparbo, норвезький фольклорний скрипаль Håkon Asheim та талановиті українські артисти фортепіанне тріо Amabile, тріо народних інструментів Болеро, Хор  Житомирського музичного училища імені В. С. Косенка Житомирської обласної ради, керівник та днригент Андрій Мороюк, солісти Евгені Гінтовт, сопрано, Надія Тішкова, фортепіано, Максим Романюк, скрипка, Олесь Ткачук, фортепіано.