На Житомирщині на радіоактивно-забруднених землях спробували вести сільськогосподарське виробництво

Суспільство

На Житомирщині прокуратура припинила використання майже 245 га радіоактивно забруднених земель вартістю понад 5 млн грн у Народицькому районі.

Позов Коростенської місцевої прокуратури в інтересах держави до Народицької селищної ради та ТОВ «Поліська нива» господарським судом Житомирської області задоволено у повному обсязі.

У заяві прокуратура вимагала визнати незаконним та скасувати рішення селищної ради, а також визнати недійсним договір оренди землі та зобов’язати товариство повернути земельну ділянку до земель запасу Народицької селищної ради у належному стані, повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Йдеться про те, що за рішенням Народицької селищної ради, у листопаді 2017 року неправомірно укладено з ТОВ «Поліська нива» договір оренди земельної ділянки площею майже 245 га вартістю понад 5 млн грн (як зазначено у договорі), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Зокрема, орган місцевого самоврядування передав землю з порушенням вимог Земельного і Цивільного кодексів, а також іншого законодавства, за відсутності технічної документації та розробки нормативно-грошової оцінки.

Слід зазначити, що надана у користування земля, розташована  за межами населеного пункту, є державною власністю та має статус земель запасу, до яких віднесені радіоактивно забруднені землі, які не використовуються у сільськогосподарському виробництві.

Крім цього, селищна рада перевищила свої повноваження, оскільки ділянки із земель державної власності, що зазнали радіоактивного забруднення унаслідок Чорнобильської катастрофи, надавати у користування має право Кабінет Міністрів України.

Таким чином, прокуратура, довівши у суді неправомірність дій селищної ради, припинила використання майже 250 га радіоактивно забруднених земель у Народицькому районі.