27 вересня, депутати міської ради прийняли рішення затвердити (ратифікувати) Меморандум про взаєморозуміння, укладений між Житомирською міською радою та Антикорупційною Ініціативою Європейського Союзу (EUACI).
Рішення прийнято з метою підвищення ефективності, відкритості та прозорості діяльності органів місцевого самоврядування, відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про запобігання корупції» та «Про доступ до публічної інформації», розпоряджень Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції розвитку електронного урядування в Україні», «Про схвалення Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні».
В рамках проекту технічної допомоги «Антикорупційна Ініціатива Європейського Союзу», що фінансується Європейською комісією та Міністерством закордонних справ Данії, упродовж 2018-2019 років будуть розроблені муніципальні плани доброчесності – плани дій, що мають зменшити рівень корупційних ризиків при прийнятті управлінських рішень в місцевих адміністраціях.
Безпосередньо місту Житомир в рамках Проекту буде надана технічна допомога для:
- розвитку геоінформаційної системи (в рамках проекту буде закуплено та встановлено програмне забезпечення для нанесення на електронну карту міста 5-ти шарів даних, що включає, в тому числі, бюджет міста, комунальну власність, інвестиційну мапу та рекламні носії);
- впровадження електронної системи відкритого міського бюджету;
- створення електронної приймальні для мешканців міста;
- впровадження електронного сервісу для підвищення рівня прозорості використання благодійних та бюджетних коштів у закладах освіти.
Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) — це найбільша програма технічної допомоги Україні з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією. EUACI фінансується ЄС і спів-фінансується та впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA). Запущена у червні 2017. Розрахована на три роки. Місія Антикорупційної ініціативи — зменшення рівня корупції в державі, щоб сприяти демократичному та економічному розвитку України.
Вона має на меті посилити спроможність нових антикорупційних інституцій і сприяти контролю за ходом реформ з боку українського парламенту, громадянського суспільства та ЗМІ.
У зв’язку з цим програмою передбачено три компоненти реалізації планів:
- взаємодія з антикорупційними органами держави;
- співпраця з комітетом ВРУ з питань запобігання та протидії корупції;
- посилення спроможності органів місцевого самоврядування та сприяння ЗМІ й громадянському суспільству в антикорупційних процесах.