Плата за зловживання: Вселенський патріархат розпустив Архієпископство РПЦ в Західній Європі

Світ

Священний Синод Вселенського Патріархату вирішив розпустити Архієпископство РПЦ в Західній Європі, скасувавши Патріарший Томос 1999 року.

Про це, посилаючись на джерела, повідомляє Оrthodoxie, інформує Українська правда.

“З поінформованих джерел ми дізналися, що Священний Синод Вселенського Патріархату зібрався сьогодні на Фанарі. Вони щойно вирішили розпустити Архієпископство російських православних церков в Західній Європі, скасувавши Патріарший Томос 1999 року. Офіційна заява з подробицями скоро з’явиться!”, – сказано в повідомленні.

Раніше архієпископ Харіопольський Іоанн, екзарх православних російських церков у Західній Європі (Константинопольський патріархат) закликав РПЦ скасувати заборону для мирян причащатися в храмах Константинопольського патріархату.

Архієпископ зазначив, що для Архиєпископії православних російських церков, що знаходиться в юрисдикції Константинополя, рішення Московського патріархату розірвати спілкування з Константинополем – “велике страждання”.

На думку архієпископа Іоанна, хрещені люди не є власністю єпископів, вони – члени єдиного церковного тіла, зібраного в тому місці, де вони перебувають”: наприклад, православний віруючий Петербурга, переселяючись на Крит, “перестає бути членом Російської церкви і стає повноправним членом церкви Критської, яка належить до Вселенського патріархату”.

“На відміну від кліриків, миряни не потребують канонічного відпуску свого єпископа при зміні місця проживання”, – відзначає представник Константинополя.