Парламенту пропонують підтримати законопроекти, які утверджують Українську Помісну Православну Церкву

Суспільство

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи пленарне засідання у четвер, запропонував Парламенту розглянути законопроекти, які утверджують Українську Помісну Православну Церкву. З такою пропозицією він звернувся до народних депутатів, посилаючись на прохання Патріарха Філарет під час Об’єднавчого Соборі 15 грудня, коли було проголошено Українську Помісну Православну Церкву. Про це повідомляє сайт ВР.

«На Об’єднавчому Соборі 15 грудня, коли було проголошено Українську Помісну Православну Церкву, Патріарх Філарет звернувся до мене як до Голови Верховної Ради з проханням внести до порядку денного і розглянути два законопроекти, необхідні для утвердження Української Церкви», – сказав А.Парубій.

Голова Парламенту повідомив, що це Проект Закону №5309 Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, який визначає, що є одна Українська Православна Церква.

Другий Проект Закону №4128 Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо зміни релігійними громадами підлеглості), який спрощує перехід.

Андрій Парубій закликав народних депутатів «почути прохання Патріархі Філарета, включити ці законопроекти до порядку денного, розглянути їх та підтримати, оскільки вони утверджують Українську Церкву і допоможуть їй здобути ширшу прихильність і підтримку в Україні».