Російській православній церкві в Україні можуть скасувати реєстрацію

Суспільство

Якщо Українська православна церква Московського патріархату впродовж двох місяців не внесе в свою назву поправок, що вказували б на її причетність до Росії і РПЦ, через 9 місяців вона стане незаконною в Україні.

Про це, повідомляє «Укрінформ«, заявив виданню один із авторів законопроекту про необхідність переіменування УПЦ МП, прийнятого ВР 20 грудня, інформує 7 днів.

Олександр Бригинець пояснив, що якщо УПЦ МП не виконуватиме закон України, реєстрацію цієї релігійної організації в Україні скасують.

«Кожна церква має свою реєстрацію. Якщо релігійні організації не виконають норму закону, то реєстрація буде скасована і вони мають заново подати документи. Є добровільна частина — це два місяці. Після того, як ця добровільна частина, можливо, не буде виконана, то через дев’ять місяців буде застосований момент скасування реєстрації», — пояснив Бригинець.

Верховна Рада 20 грудня ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

Відповідно до закону, релігійна організація (об’єднання), яка є частиною іншої структури, керівний центр якої знаходиться в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала територію України, зобов’язана у своїй повній назві відображати відповідну приналежність. Так, УПЦ МП має змінити назву на Російська православна церква в Україні.

Голова Верховної ради Андрій Парубій, відкриваючи 20 грудня вечірнє пленарне засідання ВР, заявив, що підписав прийнятий на ранковому засіданні закон, який зобов’язує УПЦ МП вказати у назві свою приналежність до Росії.