Сьогодні, 7 грудня, на 43 (позачерговій) сесії міської ради депутати міської ради звернулися до Президента Російської Федерації Володимира Путіна з вимогою негайного звільнення українських моряків. Це звернення підтримали 32 депутатів, з 36 присутніх. Про це повідомляє сайт міської ради.
Текст звернення:
Ми, депутати Житомирської міської ради, звертаємося до Вас від мешканців багатонаціонального 270-тисячного міста з вимогою звільнити українських моряків, які опинилися у російській неволі.
25 листопада 2018 року військовослужбовці РФ підло і по-піратськи, нехтуючи міжнародними законами та угодою про співробітництво між Україною та Російською Федерацією щодо використання Азовського моря і Керченської протоки, що була ратифікована парламентами обох країн, зчинили відкритий акт агресії проти суверенної держави Україна.
Вочевидь, Вас і Ваших підлеглих політиків тішить ця «велика перемога» над трьома невеличкими українськими суднами і 24 українськими військовими, які навіть не збиралися стріляти у відповідь.
Але ніякі політичні амбіції не варті того, щоби калічити долі людей!
Виникає запитання, чому ми звертаємося до Вас. За 4,5 років неоголошеної війни житомирська громада втратила десятки кращих синів і дочок. На захист своєї Батьківщини, стають житомирські військові, добровольці, волонтери. Вам цю війну не виграти!
Авторитарні політичні режими, якими б міцними вони не здавалися, змінюються, а стосунки між людьми залишаються. Не робіть майбутні покоління росіян заручниками своїх сьогоднішніх політичних амбіцій!
Вимагаємо від Вас негайного звільнення українських моряків, захоплених у Керченській протоці, а також повернення усіх полонених українців, які незаконно утримуються у в’язницях Російської Федерації.
Депутати також направили це звернення до всіх міських рад, ОТГ та Верховної ради України з проханням підтримати цю ініціативу.
Піратство — це будь-який неправомірний акт насилля, затримання або будь-який грабіж, що здійснюється з приватною метою екіпажем або пасажирами будь-якого приватного судна проти будь-якого судна, особи або майна на борту судна.
На сьогодні, боротьбі з цим явищем світові організації не приділяють належної уваги, тому що економічний збиток від піратства становить дуже незначну частину міжнародної морської торгівлі.