Україна вільна рухатись на шляху до НАТО. Таким є одне з положень, на якому наголошує Держсекретар США Майк Помпео, розпочинаючи свій візит до країн Центральної Європи цього тижня. Про це повідомляє Голос Америки.
“Сполучені Штати, Угорщина, Словаччина і всі союзники НАТО зацікавлені в процвітаючій, стабільній та демократичній Україні, яка вільна співпрацювати з НАТО і рухатись на шляху до мети членства в НАТО”, – йдеться в інформації прес-служби Державного департаменту присвяченій візиту Помпео до регіону.
Візит Держсекретаря присвячено 30-річчю повалення “Залізної завіси” та поновлення демократичного шляху розвитку регіону, наголошують в Держдепі.
Зміцнення єдності у протистоянні Росії та Китаю – таким бачить Державний департамент основну мету візиту Помпео.
“Сполучені Штати прагнуть посилити демократичні, військові, торговельні та культурі зв’язки з Центральною Європою, щоб зміцнити зв’язки регіону з Заходом, який постав перед посиленням тиску з боку Росії та Китаю. Ми розвиватимемо наш спільний досвід з позитивного впливу задля розбудови демократичного, процвітаючого майбутнього та безпеки для наступних поколінь”, – йдеться в інформації Держдепу.
У Politico цей візит Помпео назвали “поїздкою до баламутів Європи”. Так, видання зазначає, що керівництво Угорщини, Словаччини та Польщі критикують за регрес у сфері демократії, верховенства права. Як Будапешт, так і Варшава зараз перебувають під дисциплінарними процедурами ЄС за відхід від демократичних цінностей, а репутація Братислави постраждала після вбивства журналіста-розслідувача Яна Кучака, який досліджував зв’язку уряду та мафії.
Під час свого візиту, Помпео планує наголосити на повазі до демократичних цінностей. “Ми ставимось до союзників, як до союзників і очікуємо від них дотримання їх зобов’язань, – йдеться в інформації Державного департаменту. – Будучи членами НАТО та ОБСЄ та інших трансатлантичних установ, наші уряди зобов’язались невтомно працювати задля забезпечення свобод наших громадян. Демократії є нашими найпотужнішими союзниками, активне громадянське суспільство та вільна преса є ознакою плюралістичної демократії”.