Віссаріон нервує: На Житомирщині українські православні потерпають від свавілля митрополита московської церкви, – ПЦУ

Суспільство

Сьогодні в нашій державі триває процес об’єднання православних в лоні Єдиної Помісної Православної Церкви України. У Житомирській області до Української Церкви приєднуються як парафії, так і духовенство Московського Патріархату.

Проте єднання православних українців не підтримує Російська Церква та всіляко намагається чинити перешкоди єдності українського православ’я. На священиків, які перейшли в Православну Церкву України, чиниться тиск ієрархом Російської Церкви в Україні митрополитом Овруцьким і Коростенським Віссаріоном.

Він розсилає духовенству смс-повідомлення з погрозами та закликами до покаяння. Також митрополит Віссаріон попереджає, що в громади, які перейшли від нього, будуть прибувати російські священики та люди, які «можуть допомогти покаятись». Також Овруцька єпархія Російської Церкви проводить агітацію на парафіях, розповсюджуючи листівки провокативного змісту про заборону священика та покаяння всіх, хто перейшов до Православної Церкви України.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської єпархії.

Про такі дії митрополита РПЦ в Україні секретаря Житомирської єпархії протоієрея Павла Ядчишина повідомив ієрей Владислав Сєнік, котрий нещодавно перейшов до ПЦУ з РПЦ. Зокрема, від діяльності митрополита Віссаріона уже постраждали смт. Гранітне, с. Маклаївка, с. Федорівка Малинського району. Такий же тиск чиниться і в інших районах Житомирської області.

Житомирська єпархія Православної Церкви України заявляє, що всі переходи парафій та священослужителів відбуваються згідно чинного законодавства України та канонів Православної Церкви, тому будь-які залякування і погрози є неприпустимими і такими, що суперечать основам Христової віри.

Звертаємось до відповідних органів не допустити різного роду провокацій, а винних осіб за ці дії притягнути до відповідальності.