22 серпня 2019 року Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», організував прес-тур «Туристичний потенціал громад Словечансько-Овруцького кряжа» для представників ЗМІ регіону. Під час події фахівці Овруцької та Словечанської громад презентували пресі туристичні принади та проєкти розвитку відповідної інфраструктури.
«Ми розбудовуємо туристичну інфраструктуру для комфортного перебування туристів на об’єктах кряжу. Сьогодні маємо низку проєктів, які допоможуть у всій красі показати природу та історію регіону», – ділиться Оксана Левківська, начальник відділу економіки Овруцької міської ради.
Програма туру передбачала відвідини в Овручі Малої академії народних мистецтв та ремесел, місця поховання древлянського князя Олега, Свято – Василівського собору, музею «Древлянські джерела» – в Центрі дитячо – юнацької творчості.
Також журналісти здійснили подорож по низинах Словечансько-Овруцького кряжа до кам’яного щита та водоспад, який пробивається крізь щільну кам’яну породу, де археологи знайшли фрагменти бивнів і зуб мамонта, а також частина тазової кістки шерстистого носорога
Поблизу села Збраньки учасники туру оглянули найглибші рови та яри кряжу, та відвідали старе пірофілітове містечко, де збереглась сорокаметрова шахта із видобутку пірофіліту.
«Цю красу бачать місцеві, і для цих людей це звичні пейзажі. Але навіть мешканці сусідніх районів вражені після відвідин цих місць. Наше завдання сьогодні показати цю красу перспективним туристам у Житомирі, Києві, інших містах країни та підтримати місцеві громади у їх прагненнях розвивати туристичну інфраструктуру», – наголошує Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру.
Наступна частина туру проходила територіями Словечанської сільської ради. І тут групі показали унікальні музеї, археологічні пам’ятки та цікавий об’єкт географічного значення.
«Ми розпочинаємо нашу подорож громадою біля місця проходження середнього меридіана континентальної Європи. Саме при в’їзді до села Словечно з півночі на південь цей меридіан проходить, і в майбутньому ми плануємо тут зробити цікавий пам’ятний знак», – говорить Олексій Горбачівський, голова громадської організації «Товариство дослідників Словечанщини».
Словечанці презентували групі Музей партизанської слави Полісся, де окрім військової історії журналісти побачили залишки мамонтів, носорогів, ведмедів та інших тварин, які були знайдені саме на території кряжу.
Окремо варто відзначити шкільний краєзнавчий музей в селі Листвин екскурсоводами у якому стали учні школи. Діти розповіли про експонати та історію окремих сіл та місць громади.
«Дуже емоційно. Таких музеїв із такими екскурсоводами я ще не бачив. Діти надзвичайно цікаво та креативно розповідали, що ми просто заслухались», – передає свої емоції Сергій Фещенко, редактор сайту «Репортер».
Завершили прес-тур на місці древнього городища міста Нор в селі Городець, яке називається «Древлянське Городище». Археологи проводили тут розкопки з кінця 19 століття і сьогодні тут можна побачити обриси захисних мурів, курганів, а також унікальну криницю, яку за легендою викопали дружинники київської княгині Ольги. Тобто цій криниці понад 1000 років, і до сьогодні з неї можна напитись води.
«Ці дві громади мають значний туристичний потенціал, і сьогодні активно створюють інфраструктуру для його монетизації, Наше завдання допомогти їм знайти туристів», – наголошує Василь Невмержицький, директор Житомирського ЦРМС.
В березні цього року Овруцька, Олевська, Народицька та Словечанська територіальні громади підписали «Меморандум про партнерство територіальних громад Овруцької, Олевської міських, Народицької селищної та Словечанської сільської» в рамках проєкту «Партнерство міських та сільських територіальних громад: нові можливості місцевого розвитку», який реалізує Інститут Громадянського Суспільства за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Цей меморандум відкриває шлях до реалізації спільних проєктів, які дозволять розвивати економіку громад та розв’язувати проблеми територій. Використовуючи механізм міжмуніципального співробітництва ОТГ спільно зможуть досягти тих результатів, які самотужки були б недосяжні. Саме в рамках цієї співпраці громади реалізовують проєкт розвитку туризму.