У Запоріжжі слідчий Нацполіції організовував вбивство у співпраці з криміналом

Суспільство

Слідчими теруправління ДБР, розташованого в місті Мелітополі, затримано поліцейського, який на замовлення іноземного громадянина організовував вбивство представника однієї з національних діаспор у місті Запоріжжі. Вбивство попереджено, осіб, які готували до його вчинення, – затримано.

Організатором виявився слідчий одного з районних відділів Головного управління Національної поліції в Запорізькій області. Він звернувся до представників кримінального світу, які, у свою чергу, знайшли виконавця вбивства. За скоєння злочину виконавець, а також посередник від кримінального світу, мали отримати 4 тис доларів США.

Слідчі ДБР залучили вбивцю до конфіденційного співробітництва.

Після того, як організатору показали фотографію нібито вбитої людини, він передав першу частину суми – 2 тис доларів США. Його та посередника одразу було затримано.

Деталі: у разі вдалого виконання завдання організатор мав намір залучити виконавця та посередника до вбивства ще однієї людини.

Стан досудового розслідування: готується повідомлення про підозру та клопотання до слідчого судді про обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави.

Кваліфікація: ч. 2 ст. 15 Кримінального кодексу України — замах на вчинення злочину є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі;

ч. 3 ст. 27 Кримінального кодексу України — організатором є особа, яка організувала вчинення злочину (злочинів) або керувала його (їх) підготовкою чи вчиненням. Організатором також є особа, яка утворила організовану групу чи злочинну організацію або керувала нею, або особа, яка забезпечувала фінансування чи організовувала приховування злочинної діяльності організованої групи або злочинної організації;

п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України — умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб;

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура України. Оперативний супровід – Управління Служби безпеки України в Запорізькій області.

Санкція статті: у разі доведення вини, затриманим загрожує покарання у вигляді довічного позбавлення волі.