У Житомирі пов’язали “благодійника”, який наживався на гуманітарці для військових

Суспільство
Співробітники Служби безпеки України викрили засновника благодійної організації Житомира на організації під час дії воєнного стану схеми реалізації військової амуніції та спорядження, переданих з-за кордону безкоштовно для потреб Збройних Сил України.
 
За даними досудового слідства, зловмисником виявився 23-річний житомирянин-засновник та директор місцевої благодійної організації.
 
Позиціонуючи себе у тому числі як волонтер, ділок отримав належний дозвіл на безперешкодний виїзд за кордон, звідки й організував завезення продукції військового призначення під виглядом гуманітарної допомоги армії. Військове спорядження йому надавали закордонні благодійники переважно безкоштовно.
 
Потім, замість безоплатної передачі українським військовослужбовцям, ділок ввезені партії спорядження частково – надавав безкоштовно близьким знайомим, які того потребували, але переважну більшість – продавав та отримував прибуток.
 
При цьому ціни зловмисник дозволяв собі виставляти дещо нижчі за середньоринкові, оскільки амуніція йому діставалася фактично безкоштовно.
 
Правоохоронці затримали псевдоволонтера у порядку ст.208 КПК України «на гарячому» – при спробі збуту партії гуманітарки за півмільйона гривень.
 
За 236,5 тисяч він продавав квадрокоптер, півтори сотні пар тактичних рукавичок, 156 медичних турнікетів та півсотні наколінників. На ще 260 тисяч «авансу» він пообіцяв «дістати» 40 тактичних шоломів.
 
Попередньо задокументовано факти реалізації партії гуманітарної допомоги за майже 50 тисяч гривень.
 
Під час санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігуранта справи та офісних і складських приміщень вилучено:
 
– спорядження та амуніцію для військових (тактичні рюкзаки та рукавички, наколінники, спальні мішки тощо);
– лікарські препарати та медичні засоби (турнікети, медичні ковдри, лікарські костюми);
– власне гуманітарна
допомога для населення (продукти харчування і засоби гігієни).
 
У межах досудового розслідування за ч.3 ст.201-2 (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру.
 
Спецоперацію з викриття махінацій з гуманітарною допомогою проводили співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно з Управлінням спецрозслідувань ДСР НП та слідчими ГУНП Житомирщини за процесуального керівництва обласної прокуратури.