Житомирська МСЕК – це щоденна кропітка праця

Суспільство
Вже майже рік в нашій країні війна. Підступний ворог бомбить міста, руйнує інфраструктуру України. В таких складних умовах медики сумлінно виконують покладені на них обов’язки.

Сьогодні ми (сайт Житомир-Онлайн) розповімо нашим читачам про роботу Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи який розташований за адресою: місто Житомир, вулиця Фещенко-Чопівського, 15.

Головний лікар Олександр Донець погодився відповісти на питання журналістів. Доречі за фахом Олександр Андрійович лікар-пульмонолог, за плечима Вінницький національний медичний університет. З 1994 по 2002 рік працював ординатором пульмонологічного відділення обласної лікарні. З 2002 року по 2011 рік заступник головного лікаря з експертизи. З 2011 року по даний час головний лікар, головний експерт Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи. Взагалі в центрі працює вісімдесят шість осіб, з них п’ятдесят один лікар.

Житомирський МСЕК - це щоденна кропітка праця


Головний лікар прокоментував, що заклад відновив свою роботу з 8 березня. Спочатку було створено шість комісій з персоналу що залишився у м. Житомирі., а з першого травня центр МСЕК запрацював вже на повну потужність. У першій половині року пацієнтів було небагато, бо більшість залишили домівки. З вересня значний ріст осіб з інвалідністю за рахунок тих, хто повернувся та переселенців. Тому ми маємо збільшення на 15-18 % кількості оглядів на рік.

Олександр Донець: «У центрі проводиться в середньому більше 30 тисяч оглядів за рік. Постанова Кабміну за № 220 від 8 березня, дозволяла пенсійному фонду продовжувати виплати без переосвідчення на МСЕК поки йшли бойові дії на території області. Комісії центру МСЕК працюють щоденно з 09.00. крім суботи та неділі. Голови комісій роблять все можливе, щоб огляд було проведено найшвидше.

Житомирський МСЕК - це щоденна кропітка праця

Житомирський МСЕК - це щоденна кропітка праця

Житомирський МСЕК - це щоденна кропітка праця


– Пане Олександре! Скільки часу минає від подачі документів і коли хворий отримує групу?

– В залежності від складності випадку, якщо це невідкладний випадок, а саме важко хворі та особи лікарняного листка (вони всі мають бути оглянуті протягом п’яти робочих днів). Якщо це первинний огляд – вони оглядаються максимум, по наказу, до місяця. Повторні випадки, в зв’язку з напливом, дещо довше, до півтора місяця. Як правило, подібні затримки відбуваються внаслідок того, що документи не вчасно поступають з районів та коли пацієнтів оглянули заочно.


– З якими проблемами Ви стикаєтесь кожного дня?

– Перша проблема – це недостатність фінансування, що не дає можливості лікарям працювати на повну ставку.

Немає коштів на паливно-мастильні матеріали та обслуговування оргтехніки, поштових відправлень.

– Друга проблема – це зайве навантаження. Якщо в весняні, літні місяці його не було, то з вересня навантаження збільшилось в середньому на 15-20 % до оптимального. В першу чергу, тому, більшість людей повернулися у свої домівки із-за кордону та інших областей. З’явилось чимало внутрішньопереміщених осіб з інвалідністю. Відповідно до Законодавства, по постанові Кабінету Міністрів № 390, людина може пройти комісію в Україні в будь-якій області.


– Переселенцям потрібна додаткова реєстрація?

– Ні, для того щоб пройти комісію потрібно лише направлення лікарсько-консультативної комісії за місцем проживання або лікування хворого. Якщо хворий лікується в нас, він також має право пройти комісію.

Житомирський МСЕК - це щоденна кропітка праця


– А як бути тим хворим, які знаходяться за кордоном?

– Якщо людина находиться за кордоном, вона має право оформити дистанційно направлення на МСЕК. Для цього пацієнт зв’язується з сімейним лікарем, або це роблять його довірені особи. Сімейний лікар знаючи хворобу пацієнта, має право заочно на переогляд оформити направлення, без присутності пацієнта. До того ж з за кордону передаються довідки і витяги з історії хвороб (багато людей лікувались закордоном). Робиться офіційний переклад, надається направлення, і ми продовжуємо групу інвалідності. Також є випадки, коли первинно із за кордонну люди не можуть приїхати або захворіли та знаходяться на лікуванні. Це стосується, в основному, онкохворих. Тому ми також оформляємо групу інвалідності без присутності хворих, но за наявності всіх відповідних медичних документів.

– Військові також проходять комісію?

– Військові проходять у нас комісію майже зі всієї України. Ті, які служать в підрозділах Житомирської області і лікуються в військовому шпиталі, за бажанням мають право пройти огляд у нас. Ми ще нікому не відмовили.

– Дякую! Слава Україні!

– Героям Слава!

Після інтерв’ю журналісти поспілкувались з хворими, які очікували на проходження комісії. Хворий на ім’я Андрій прокоментував, що лікарі, які приймають, роблять це дуже фахово, тактично відносяться до хворих.

– Можливо зауваження тільки в тому, що люди, які втратили кінцівки, змушені знову проходити комісію. В даному випадку є потреба в реформуванні законодавчої бази. Щодо лікарів, то хочу подякувати ще раз людям в білих халатах.

Присутні хворі, які чекали в черзі для проходження комісії також зазначили, що не мають зауважень до лікарів. Всі вдячні медичному персоналу на свою роботу.
 
Автор статті: Сергій Форест