Житомирські ДАІшники замість профілактичних бесід з порушниками ПДР, показують відеозаписи з фрагментами жахіть дорожніх аварій

Самі охоронці порядку на дорогах пояснюють, що таке нововведення – не чергова акція з безпеки руху, а цілеспрямовано впроваджувана у щоденну діяльність даішників профілактична робота.

Відбувається усе приблизно так. На маршруті патрулювання знаходиться наряд ДПС, а поруч паркується так званий агітаційний транспортний засіб – мікроавтобус, оснащений предметом демонстрації тематичних відеороликів. Побачив інспектор ДАІ автомобіль, який рухається зі швидкістю, що перевищує дозволену на цій ділянці, – зупинив його водія. Далі, як завжди, відрекомендувався і пояснив причину зупинки.

Після обов’язкової перевірки документів інспектор запрошує винуватця пройти до мікроавтобуса, зручніше вмоститися і уважно проглянути пропонований відеоматеріал. Це не забирає у водія багато часу, ролик триває близько 5 хвилин. Однак перед очима порушника за цей короткий час постає цілий ряд жахливих трагічних картин з місць дорожньо-транспортних подій, що сталися раніше з тих або інших причин.

Усі сюжети коментуються працівником ДАІ, а до кінця перегляду, дивись, водій і сам робить правильні висновки про життєво важливу необхідність дотримуватися Правил дорожнього руху. Якщо не зробить сам, інспектори ДПС повчальним тоном нагадають і порадять суворо їх дотримуватися.

Якщо говорити мовою цифр, то в порівнянні з недавніми показниками зі складання протоколів тільки за перевищення швидкості, сьогоднішні знизилися фактично на 80 відсотків. Це говорить про те, що в середньому за добу з приблизно 120 зупинених водіїв до адміністративної відповідальності притягуються лише 20 найзлісніших порушників. Інші ж, порушення яких не визнаються значними, задовольняються переглядом повчального фільму і майже душевною бесідою з інспектором ДАІ.

Іван Прохоренко, заступник начальника УДАІ УМВС України в області: “На сьогоднішній день одним з критеріїв оцінки ефективності роботи ДАІ є громадська думка. Люди мають бути впевнені в тому, що даішник – це не кара, що нависає над учасниками дорожнього руху, а безпосередній помічник, покликаний поліпшити організацію дорожнього руху і запобігти дорожньо-транспортній події.”

Самі водії, звичайно ж, вітають таке «покарання». Правда, зустрічаються і такі порушники, що відмовляються від перегляду відеосюжету. Але запропонована альтернатива у вигляді складання протоколу за порушення ПДР і сума відповідного штрафу дуже швидко примушує таких водіїв змінити перше необдумане рішення.

Вже після перегляду, хочеш або не хочеш, а замислитися таки доведеться. А якщо людина замислилася, значить, робота виконана не даремно, – упевнені працівники ДАІ.

Ольга Номерчук, УДАІ УМВС