22 вересня – Всесвітня акція “День без автомобіля”! Приєднуйтесь!

Занадто велика кількість машин – проблема не лише великих міст. Це проблема вже досить давно є глобальною.

Адже автотранспорт руйнує і біосферу планети, і саму людину – підраховано, що кожен день автомобіль вбиває понад 3000 чоловік. А кожну хвилину з конвеєра сходить новенький автомобіль-вбивця – така статистика.

При всьому цьому темпи виробництва продовжують рости: автомобіль знаходиться на третьому місці серед найбільш рекламованих товарів після алкоголю і тютюну.

Традиція проводити День без автомобілів (World Day Without Car) народилася в 1998 році у Франції. Тоді цей день відзначили всього близько двох десятків міст. Зате вже до 2001 року до руху офіційно приєдналися більше тисячі міст в 35 країнах світу. В Україні така традиція ще не дуже поширена.

Розуміючи, що в сучасних умовах повністю відмовитися від автомобілів просто неможливо, голови міст і керівники різних організацій хочуть нагадати громадськості про проблеми, які несе з собою автотранспорт. Хоча б раз на рік.

Великі міста Європи в цей день скорочують використання автомобілів для поїздок по місту на користь метро, тролейбуса, трамваю, автобуса та інших видів громадського транспорту, а також велосипедів і пішої ходьби.