Репортер Житомира солідарний зі своїми-колегами журналістами

Міжнародний день солідарності журналістів (International Day of Journalists ‘Solidarity) був заснований в 1958 році в Бухаресті, на 4 конгресі міжнародної організації журналістів.

За задумом депутатів конгресу, у цей день журналісти всіх країн і видань повинні демонструвати світові свою згуртованість, особливо в справі захисту своїх прав.

8 вересня 1943 у Німеччині був страчений чехословацький журналіст, письменник-антифашист Юліус Фучік (Julius Fuchik). Він став цікавитися політикою вже в молодості і в 1921 році став одним з основоположників Комуністичної партії Чехословаччини. У 1941 році Фучик став членом другого центрального підпільного правління Комуністичної партії. 24 квітня 1942 він був разом з шістьма іншими членами визвольного руху заарештований гестапо.

Юліус Фучик став відомий всьому світу своєю книгою «Репортаж з петлею на шиї», написаної ним у застінках празької в’язниці. Після його смерті книга була перекладена на 70 мов світу, а з 1958 року день смерті Фучика Юліуса став відзначатися як Міжнародний день солідарності журналістів.

В кінці 20 століття на черговій конференції ООН 8 вересня було названо Міжнародним днем солідарності журналістів. Таким чином, цей день є не просто черговим професійним святом, але і вдень, коли всі журналісти можуть відчути своє єднання, солідарність.

У Міжнародний день солідарності журналістів у всьому світі проходять конференції, з’їзди, на які збираються журналісти з різних країн. На цих святкових конференціях вони не лише діляться своїм досвідом, а й отримують нагороди за свій часом досить небезпечну працю.

Репортер Житомира солідарний зі своїми-колегами журналістами!