З 1 грудня житомирське обласне телебачення почало трансляцію в цифровому форматі

Наразі фактично відбувається технологічне включення в мережу цифрових передавачів, які побудовані на території Житомирської області.

На сьогодні їх є 9 (с.Андріївка Черняхівського району, в м. Коростені, Овручі, Олевську, Новограді-Волинському, Бердичеві, Попільні, Брусилові та Малині), але в експлуатацію вводяться поки що 4 – в с.Андріївка Черняхівського району, в Бердичеві, Овручі, Олевську. Навіть робота цих 4 передавачів покриває цифровим теле-сигналом 70% території області, а це більше, ніж сьогодні здатні забезпечити аналогові передавачі, пише “Житомирська хвиля”.

Для того, щоб дивитися програми 32 каналів в якісному цифровому форматі, потрібно придбати цифровий тюнер, каже заступник генерального директора житомирської держтелерадіокомпанії з технічних питань Володимир Кучеренко: «Але потрібен цифровий тюнер DVB-T2. Зараз є і телевізори, і тюнерів DVB-T, але вони цей сигнал не зможуть приймати. Потрібен DVB-T2. І ще суттєво – в бюджет на наступний рік державою закладаються кошти на придбання тюнерів для мало захищених верств населення. Понад мільйон сімей даної категорії по України, в тому числі і на Житомирщині, отримають тюнери безкоштовно».

Ціна тюнера – до 500 гривень. Проте сьогодні люди ще можуть обійтися без такого приладу, адже трансляція програм обласного телебачення відбувається в двох форматах одночасно – в цифровому та аналоговому. А вже з 2015 року, відповідно до зобов’язань України по Женевській конвенції, аналогові передавачі будуть відключені, і всi канали України будуть транслюватися тiльки в цифровому форматi.