Пасічники Бердичівського району продовжують з’ясовувати, хто винен у масовій загибелі їхніх бджіл.
Місяць тому майже у двох десятках навколишніх сіл стали раптово вимирати медоносні комахи. Загалом згинуло близько
Володимир Сирота, пасічник: «Ми, пасічники району, втратили всю свою льотну бджолу. Це означає, що ми втратили не лише мед, але й маток, які не дадуть нам розплоду на осінь. А це означає, що ми можемо залишитися без бджіл навесні».
У відповідь на звістку про падіння комах, в районі створили спеціальну комісію за участю посадовців, представників санстанції, ветеринарної служби, інспекції з захисту рослин тощо. Кожен з її членів провів дослідження в рамках своїх повноважень.
Федір Кухарець, головний спеціаліст управління ветеринарної медицини у Бердичівському районі: «Bідібрали бджіл і мед на дослідження у нашу лабораторію. Збудників інфекційних захворювань виявлено не було. На пестициди наша лабораторія не досліджує».
Анатолій Барановський, начальник інспекції з захисту рослин у Бердичівському районі: «Нашою лабораторією не виявлено залишків пестицидів у рослинах, на які, ймовірно, сідали бджоли. Ми зробили дослідження у 4-х господарствах, де стояли вулики і загибли бджоли. Проте засобів захисту, які б могли спричинити гибель комах, за документами, ці господарства не використовували. Ніхто з них не використовував інсектицидів».
У період, коли бджоли почали масово вмирати, на навколишніх полях проводили тільки підживлення культур добривами. Але навіть цього під час цвітіння рослин, які запилюються бджолами, робити не можна, кажуть пасічники.
Ігор Столяр, пасічник: «Взагалі закон бджільництва забороняє будь-яку обробку сільськогосподарських культур під час цвітіння. Навіть тих, які не квітують, але серед яких квітують бур’яни. Проте цього закону ніхто не дотримується. А що найжахливіше – нас ніхто не попереджав про початок робіт. У районі загинуло більше 3-х тисяч бджолосімей. Це екологічна катастрофа, але про це ніхто не каже».
Вже зараз є очевидним, що завдана шкода має колосальні розміри, зазначають бджолярі
Одна сім’я комах вартує близько тисячі гривень. Загинуло – майже 4 тисячі. Тож приблизний збиток сягає 4 мільйонів гривень. Проте сподіватись хоча б на якесь відшкодування пасічникам не доводиться, адже навіть експертиза столичної лабораторії не визначила причину загибелі бджіл.
Володимир Король, пасічник: «Якби ми не підняли крик, не їздили здавати аналізи, не штовхали їх у спину, вони б взагалі нічого не знали. А якби ще ми сиділи та мовчали, то це було б для них найкраще».
ТРК “ВІК”