Влада Овруча силоміць переводить місто на автономне опалення: обуренню жителів немає межі

Примусово перевести місто на автономне опалення вирішила влада Овруча на Житомирщині.

За три місяці до початку холодів усі котельні відключили, а мешканців зобов’язали власним коштом встановлювати системи обігріву. Люди такими діями шоковані: бо не мають грошей на придбання котлів.

Про те, що у багатоповерхівках Овруча відтепер не буде централізованого опалення, містяни дізналися з оголошень на під’їздах. Чиновники вирішили: утримувати системи обігріву – місто не спроможне, тож усі будинки відключили від котелень. Мешканцям порадили – встановлювати системи автономного опалення.

Ніна Муженко, пенсіонерка: “Нас обурює в цьому питанні те, що з нами ніхто не порадився. Ніхто у нас не спитав, чи ти можеш, чи ти не можеш зробити це опалення. А поставили перед фактом. Беріть і робіть самі собі отоплення”.

У частини містян, невдоволених якістю централізованого опалення, – уже встановлені котли для обігріву. Утім для більшості мешканців автономне обладнання – не по кишені. У родині ліквідатора-чорнобильця Миколи Маклагіна розводять руками: нещодавно усе майно продали, щоб оплатити складну операцію. Тепер щоби зібрати гроші на опалення – відмовляються від найнеобхіднішого.

Розалія Вітебська, дружина ліквідатора: “20 тысяч нам надо на отопление. Я могу их собрать? Мы сейчас сидим впроголодь. Мы не едим ничего, потому что мы собираем деньги на это отопление”.

Утім чиновники готові допомогти містянам з придбанням обладнання – в обмін… на житлоплощу. Така пропозиція обурює людей.

Ольга Марченко, мешканка Овруча: “Если дает помощь, тогда ты переписываешь ему квартиру. А так нет. После моей смерти квартира переходит ему. То есть не детям моим, а ему, в его собственность. В горсовет. А потом он распоряжается моей квартирой, как хочет”.

У міській раді пояснюють: комунальне підприємство Овруча – майже банкрут, тож просто не мали іншого виходу, як перекрити будинкам подачу тепла.

Лариса Іванова, секретар Овруцької міської ради: “Якщо брати наше комунальне підприємство і його борги, якби ми не розробили цю програму, то всі люди залишились без опалення: садочки, школи, лікарні. Все залишилося без опалення”.

Районна прокуратура дії міської влади оскаржувала, і навіть виграла низку судів. Однак останній – визнав відключення будинків від тепла – законним.

Андрій Мамкута, Овруцький міжрайонний прокурор: “Вищий спеціалізований суд повністю скасував рішення овруцького районного суду і київського апеляційного суду і залишив програму в силі. На сьогоднішній день рішення вищого адміністративного суду оскаржити до Верховного суду немає можливості”.

У прокуратурі кажуть: місто залишиться з централізованим опаленням лише, якщо депутати скасують власне рішення. Або ж, як альтернативу, радять овручанам вимагати розпуску міської ради.

Оксана Трокоз, Антон Заремський, “5 канал”.