Аби відправити свою дитину до школи житомирським батькам доведеться викласти кругленьку суму

Зошити, олівці, пенал, рюкзак, шкільна форма….і це ще не весь перелік, який має бути на готовності вже 1 вересня.

Діти швидко ростуть, чим більший розмір – тим більша ціна, такий у нас виявляється «закон торгівлі».

Сьогодні у магазинах та на базарі можна знайти і придбати все. Не потрібно вистоювати кількагодинні черги, сваритися, штовхатися. Всього і так багато, аби фінансів вистачило.

Отже, для порівняння можна поглянули на ціни в магазинах та на базарі міста Житомира. Шкільна форма більш-менш нормальної якості на базарі коштує від 300 до 400 гривень. В магазині дорожче на гривень 100-200. До шкільної форми дівчаткам потрібні блузочки, хлопчикам сорочки, ціна піднімається ще на 130 гривень. По мірі необхідності – краватка, бантики, заколки.

Взуття, без нього ніяк. Вибір – величезний, а ціни ще більші. Гарне якісне взуття від 300 гривень до 700. Це тільки на осінь, а зима ще попереду. Спортивний костюм – 150-300, кросівки, звичайно, можна знайти і за 100 гривень, але немає гарантії, що після першого заняття фізкультурою у них не зітреться підошва. Рюкзак, сумка – від 100 гривень. Проте, дівчатам, як не дивно потрібна не одна сумка. Так що, як кажуть у народі, «готуй сані з літа».

Купувати всі ці речі краще починати на початку літа, ціни менші, проте вибір невеликий. Зошити, ручки, пенал, олівці, лінійки, гумки, ціна піднімається за сотню, дві. Приблизні підрахунки коливаються в межах однієї-двох тисяч. Проте не варто забувати, що дитина росте щодня, і щодня нові потреби: паста у ручці закінчується, зошит списується, лінійки ламаються, взуття зношується.

Цього року до житомирських шкіл піде 2 тисячі 800 першачків. Востаннє лунатимуть перші дзвоники для 1800 випускників міста. Урочистості з нагоди нового навчального року та святкові лінійки заплановані на суботу, першого вересня.

Леся Олійник, Житомир-онлайн