Золотий список ПР, – опозиція

Список Партії регіонів – це поданий до ЦВК перелік найбагатших людей України за версією «Форбс», «Фокус» і «Кореспондент». Серед них є син Януковича і Азарова та депутати, які роками не ходять на роботу в парламент.

Такі дані оприлюднює опозиція, у списку якої теж небагато пролетаріїв, а деякі постаті взагалі – скандальні.

У прохідній частині списку Партії регіонів 16 чоловік з переліку найбагатших людей України 2012 року за версією журналу «Фокус». Найбільш виразні мільярдери, яких Партія регіонів висуває в депутати це: Тігіпко, Клюєв, Бойко, Колесников, Іванющенко, Пригодський, Хмельницький, Веревський… Якщо ж говорити про доларових мільйонерів, то доведеться перелічити 90% прохідної частини списку партії влади, – промоніторили список ПР опозиціонери.

Мажоритарний список Партії регіонів не менш рясно пересипаний прізвищами надміру багатих людей. Так, наприклад, серед висуванців партії Віктора Януковича тільки по Одеській, Донецькій областях та Харкову 13 кандидатів є олігархами середньої руки і «рядовими» мільйонерами. Серед них: Фурсін, Святаш, Звягільський, Фельдман, Мисик, син Азарова, брат Клюєва, скандальні та багаті Левченко, Ландик, Лук’янов та інші.

Підготовка і затвердження списку була повністю закритою. Журналістів на з’їзд не допустили. 99% присутніх на з’їзді навіть гадки не мали, що з себе являє перелік кандидатів. Навіть висуванці у депутати по списку і по округам дізналися про своє місце вже після голосування. Склад вищого законодавчого органу держави було прийнято в темну. Азаров поставив на голосування “кота в мішку” і його схвалили. Опозиція побачила і це.

А ось щодо своїх списків то представники “об’єднаної” запевняють, що у них все було відкрито, по-європейськи. Мовляв, списки мажоритарні та партійні відкривалися і були оприлюднені до з’їзду. Їх вивчала громадськість, і якщо по комусь із кандидатів були підтвердження в корупції, або зв’язках із владою – таких кандидатури знімали. Список опозиції перед ухваленням був зачитаний з’їзду. Голосування було відкритим.

– Список Партії регіонів старий, – констатують опозиціонери, які декілька років тому й самі були при владі. – З часу виборів 2006-07 і тепер у 2012 році в ньому нічого не змінилося. У прохідній частині знайомі обличчя корупції і скандалів. Ті самі люди, які роками не відвідують засідання парламенту знову пропоновані до вищого законодавчого органу.«Партія регіонів, це організм, який втратив здатність виводити шлаки», – таке про список ПР сказав журналіст Сергій Лещенко.

Список партії регіонів є свідченням новітнього феодалізму в Україні. Сину Януковича вже третій раз даровано прохідне місце в списку. Схоже, що Віктор Янукович готує спадкоємця престолу, щоб зберегти власність і вплив сім’ї. Зятю Джарти “у спадок” віддали округ померлого родича. Пшонку-молодшого відправили на округ в Запоріжжі. Знову в парламенті буде водій Ахметова Володимир Мальцев і Чертков, який за п’ять років нинішньої Верховної Ради побував на чотирьох засіданнях – і отримав від Януковича орден “За заслуги” з формулюванням “за плідну законотворчу діяльність”.

Сором і ганьба з’їзду регіоналів на думку опозиції – це син Азарова, якого, як парашутиста, скинули на округ в Слов’янську Донецької області – прямо з Австрії, де він проживає. Азаров без сорому влаштував свого сина «іноземця» на округ, де той ніколи не працював.

Передвиборчий список Партії регіонів – це тотальне представництво одного регіону. Після виборів цю партію можна називати уточнено: Партія донецького регіону, – обурюються опозиціонери.

– Отже, передвиборчий список Партії регіонів – це перелік найбагатших людей поданий до ЦВК. Серед них є син Януковича і син Азарова, а також діти, родичі та водії інших мільярдерів. Передвиборчий список Партії регіонів є тотально застарілий. Ми бачимо ті самі обличчя корупції, скандалів, хамства, і українофобії, – кажуть в опозиції.