Житомирські депутати та громадські діячі про ситуацію в Криму

Для газети «Місто» депутати Житомирської міської ради, громадські діячі прокоментували ситуацію щодо Криму.

У кожного своя точка зору, але всі виразили спільну думку – Україна нероздільна.

Валентин Стойко, депутат міської ради:

Зараз дуже складні часи, скажімо так, буремні часи. Потрібно попри всю партійну кон’юнктуру, все особисте відкинути на інший план. Усім потрібно згуртуватись, стати пліч-о-пліч і не допустити, перш за все, інтервенції в Україну, зрозуміти, що всі ми єдині, єдиний народ, що Україна неподільна.

Сергій Онищук, депутат міської ради:

Захід і Схід, всі ми повинні бути єдиними. Насправді нас намагаються розділити саме політики, нечисті на руку політики, яким вигідно дестабілізувати ситуацію в Україні для того, щоб фактично нажитися на цьому.

Зараз йде безпардонна агітація з боку Кремля, навмисно кажу слово «Кремль», а не Росія і Москва, тому що там неймовірна кількість людей, які підтримують Україну, які проти війни і проти того, щоб їхні діти гинули через амбіції, скажімо так, імператорського злобного карлика.

Віктор Брокарєв, громадський діяч:

Ми вже багато через що пройшли. І ніхто з нас не вважає себе героєм. Наші герої – це “Небесна сотня”. У нас ніколи не було проблем із мовою. Ми чудово розуміємо один одного. І зараз як ніколи ми маємо бути єдиним народом, щоби зупинити агресію з боку Росії. А із цієї боротьби ми вийдемо єдиною згуртованою нацією.

Петро Адамович, має 20-річний досвід роботи в органах місцевого самоврядування:

Я дуже стурбований тією ситуацією, що склалась в Україні. Дуже шкода, що Російська Федерація, не так вона, як Президент Володимир Путін, певно, не розуміє тих процесів, що відбуваються в Україні або він це бачить зовсім з іншої сторони.

Введення російських військ на територію України – це практично агресія. Хоча в російських ЗМІ це демонструють під іншими гаслами, ніби на захист російського населення, але це все прикриття. Сьогодні нам всім потрібно об’єднатись, забути про чвари, мовні питання. Українцям вистачить мудрості для того, щоб навести лад в своїй державі без жодної сторонньої допомоги. Закликаю всіх українців до зваженості, холодного розуму, до толерантності, виваженості та не панікувати.

Нинішня влада повинна чітко сказати, в який спосіб ми діятимемо далі. Всі, хто може протистояти агресії, повинен оберігати свою державу, бо її просто поділять на шматки. Ніхто не підтримує дії Президента РФ, увесь світ закликає його зупинитись.

Микола Костриця, громадський діяч:

Ситуація не тільки в Криму, але, в першу чергу, в Криму, є жахливою. Порушуючи всі норми права, міжнародні договори, здійснювати вторгнення в іншу країну не може собі дозволити ніхто в світі. Важко щось прогнозувати. Ситуація змінюється щогодини, щохвилини.

Маю велику надію на мирне вирішення конфлікту, але однозначно це матиме величезні наслідки для усіх сторін. На мою думку, починається агонія режиму Путіна, який захотів ввійти в історію як тиран. Йому вдалося зробити те, що не вдалось зробити жодній людині – об’єднати усіх українців.

Потрібно терпіння, єдність, концентрація уваги, не потрібно піддаватись на різного роду провокації. Крім того, потрібно допомагати один одному, телефонувати рідним, знайомим, які живуть в Російській Федерації, і проривати ту інформаційну блокаду, в якій вони перебувають, пояснювати, що у нас відбувається, бо їх, чесно кажучи, шкода.

Людмила Ніканурова, рідна загиблого учасника бойових дій – афганця, знаходився в Спілці воїнів-інтернаціоналістів:

Буду завжди підтримувати, щоб ми були разом – і Схід і Захід. Крим ми не віддамо. Українці ніколи цього не дозволять. Можливо, і кров проллється, але Україна вистоїть. Наша держава сильна, вона стільки перенесла в своїй історії.

В Росії живе дуже багато українців і в мене також там багато друзів, але вони, на жаль, по-іншому думають. Я їм пишу, що тут дійсно відбувається. Закликаю всіх до миру! Вставайте, говоріть правду про Україну! Ми за мир!

Анатолій Адамович, учасник бойових дій в Афганістані

Хочеться, щоб і Захід, і Схід, і Північ, і Південь, і Крим були єдиною і неподільною Україною, щоб нас ніхто не міг роз’єднати. Спілкуюсь із знайомими з Криму вони не панікують, їх просто трохи налаштовує Схід і питання мови, мовного бар’єру і вони починають більше схилятись на сторону Росії. Не хотів би, щоб мовний бар’єр ділив українців. Закликаю всіх до миру, єдності, щоб всі ми жили в нормальній та прекрасній неподільній державі.