Троє кандидатів з Житомирщини голосували, щоб в Україні ввели диктатуру

На Житомирщині балотуються три кандидати, що голосували за диктаторські закони Януковича.

Про це виборців інформує рух Чесно.

ЧЕСНО проаналізував перелік кандидатів за партійними списками та у мажоритарних округах (в тому числі, само висуванців), що розміщений на сайті ЦВК станом на 1 жовтня, після завершення офіційно строку реєстрації кандидатів.

Згідно з даними сайту ЦВК, до Верховної ради VIII скликання балотуються 127 депутатів, які голосували за так званий «диктаторський закон» 16 січня, з них 39 кандидатів балотуються за списками партій, 88 кандидатів висуваються в одномандатних виборчих округах.

Зокрема, у Житомирській області в одномандатних виборчих округах № 64 (місто Коростень) № 65 ( місто Новоград-Волинський), №67 ( стм. Чуднів), як самовисуванці Володимир Пехов, Володимир Литвин та Віктор Развадовський знову балотуються до парламенту.

Громадські активісти звертають особливу увагу суспільства на тих кандидатів, які 16 січня проголосували за так звані «диктаторські закони», що суттєво обмежували права та свободи громадян. Активісти переконані, що такі кандидати не мають право висуватися до наступного парламенту та мають понести політичну відповідальність за свій вчинок.

Загалом, найбільше «найбільше голосувальників за диктатуру» балотується у Харківській області – 13. На другому місці Дніпропетровська – 11 кандидатів. У Донецькій області – 9, у Запорізькій – 7. Луганській, Одеській та Черкаській – по 5. У Миколаївській та Чернігівській – по 4. У Волинській, Житомирській, Київській та Хмельницькій – по 3. У Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Херсонській – по 2. У Чернівецькій області – один кандидат.

Лише в одному окрузі – 101 округ на Кіровоградщині – балотується одразу 2 голосувальники за закон 16 січня – Грушевський Віталій Анатолійович та Поплавський Михайло Михайлович.

Серед них мажоритарників, які голосували за закон 16 січня, 2 висунуті Комуністичною партією України: Губар Віктор Іванович та Дорохов Антон Миколайович.

1 висунутий Блоком Петра Порошенка: Атрошенко Владислав Анатолійович* (варто зауважити, що 1 жовтня Атрошенко звернувся до Апарату ВРУ, з проханням виправити недостовірні дані у електронній базі Верховної Ради, зазначивши, що зарахування його голосу “за” було “технічною помилкою”).

Решта 85 йдуть самовисуванцями.

За партійними списками до парламенту намагаються потрапити 39 «голосувальників за диктаторський закон».

Найбільше таких кандидатів у списку «Опозиційного блоку» – 15: Бахтеєва Тетяна Дмитрівна, Білий Олексій Петрович, Волков Олександр Михайлович, Воропаєв Юрій Миколайович, Горіна Ірина Анатоліївна, Долженков Олександр Валерійович, Коваль Олександр Іванович, Корж Павло Петрович, Льовочкіна Юлія Володимирівна, Мирний Іван Миколайович, Мірошниченко Юрій Романович, Нечаєв Олександр Ігоревич, Новинський Вадим Владиславович, Шатворян Вілен Григорович, Шуфрич Нестор Іванович.

На другому місці список Комуністичної партії України – 13 кандидатів: Алексєєв Ігор Вікторович, Бідьовка Володимир Анатолійович, Гордієнко Сергій Володимирович, Кілінкаров Спірідон Павлович, Левченко Ольга Володимирівна, Булах Вікторія Володимирівна, Мармазов Євген Васильович, Мартинюк Адам Іванович, Михайленко Ольга Дмитрівна, Парубок Омелян Никонович, Симоненко Петро Миколайович, Спіріна Ірина Дмитрівна, Цибенко Петро Степанович.

На останньому місці – партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна», де нараховується 11 голосувальників за закон 16 січня: Васадзе Таріел Шакрович, Волков Олександр Анатолійович, Джига Микола Васильович, Крук Юрій Борисович, Макеєнко Володимир Володимирович, Мельничук Лариса Юріївна, Поляков Василь Леонідович, Тігіпко Сергій Леонідович, Фабрикант Світлана Самуілівна, Федоряк Геннадій Дмитрович, Шаблатович Олег Миколайович.