Під виглядом інтернет-покупок у житомирян крадуть гроші

Упродовж двох днів п’ятеро жителів Житомирщини заявили до міліції про шахрайства, пов’язані із електронними банківськими операціями. У результаті ошуканств з рахунків потерпілих знято більше 35 тисяч гривень. Правоохоронці встановлюють зловмисників.

Про це повідомляють в УМВС.

У всіх випадках схема ошуканства пов’язана із обманом під час продажу товарів через Інтернет-сайти. Невідомий телефонує до потенційного продавця-покупця і під різними приводами дізнається усі реквізити банківської картки, необхідні нібито для переказу коштів. Довірливі потерпілі повідомили не лише номери рахунків, а й інші персональні відомості.

У результаті, замість продати картину та отримати гроші, 43-річна бердичівлянка позбулася майже 8 тисяч гривень власних заощаджень. Подібні факти шахрайств за останні дні зафіксовані у Володарськ-Волинському, Новоград-Волинському, Овруцькому району та Житомирському районах області.

За всіма випадками розпочато кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Зловмисникам може загрожувати покарання як у вигляді штрафу, так і позбавлення волі до 8 років.

Водночас правоохоронці застерігають: ні за яких обставин не повідомляйте незнайомцям реквізити ваших банківських рахунків та інші персональні відомості. При покупках через Інтернет намагайтесь використовувати систему оплати товару після його фактичного прибуття. Також пам’ятайте, що жодної інформаціїпро клієнтів та їх рахунки банківські працівники по телефону не збирають. Не збагачуйте шахраїв.