Населення Житомирщини продовжує хворіти та сезонний грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Лише за останній тиждень (з 23.02. по 02.03.2015 р.) в області захворіло 11 тис. 490 осіб.
Про це інформує обласний медичний центр здоров’я таспортивної медицини Головне управління Держсанепідслужби у Житомирській області.
Показник захворюваності на грип та ГРВІ серед населення області складає 91,4 на 100 тисяч населення, що лише на 6 % нижче епідемічного порогу (96,8 захворювань на 10 тис. осіб).
Тобто, в цілому по області рівень захворюваності наближається до епідемічного.
Серед захворілих 60 % складають діти до 17 років.
Перевищення епідемічного порогу реєструється на 11 адміністративних територіях області: Попільнянському, Ружинському, Новоград-Волинському, Олевському, Коростишівському, Черняхівському, Житомирському, Любарському, Малинському, Радомишльському районах та м. Житомирі.
Корисна інформація
Сприйнятливість населення до грипу дуже висока, багато в чому вона залежить від ступеня зміни вірусів. При появі нового штаму все населення виявляється неімунним. Захворювання поширюється лавиноподібно, виникає велика кількість важких форм захворювання і летальних випадків.
Джерелом інфекції є хвора людина. Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний. Масовому поширенню грипу сприяють хворі на легкі форми, особливо ті, хто недбало ставиться до свого здоров’я і до небезпеки зараження оточуючих. З краплинами слизу із дихальних шляхів під час кашлю, чихання, розмови вірус може розсіюватися на кілька метрів від хворого.
Типові симптоми грипу:
* різкий підйом температури до 38-40оС;
* лихоманка;
* слабкість;
* біль у м’язах, суглобах, животі, очах.
Хворий відчуває ускладнення дихання через ніс, першіння в горлі, стиснення за грудиною, сухий болючий кашель.
Грип вкрай небезпечний своїми ускладненнями:
* легеневі ускладнення (пневмонія, бронхіт). Саме пневмонія зумовлює найбільше смертей від грипу;
* ускладнення в роботі верхніх дихальних шляхів (отит, синусит, трахеїт);
* ускладнення в роботі нервової системи (менінгіт, енцефаліт, невралгії).
Грип часто супроводжується загостренням хронічних захворювань.
Як захистити себе від грипу?
Основним заходом специфічної профілактики є вакцинація. Вакцинація особливо рекомендована групам ризику – вагітним, особам, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання, людям похилого віку з хронічними захворюваннями, вчителям, працівникам сфери обслуговування тощо.
Що робити, якщо ви захворіли на грип?
Слід залишатися вдома і дотримуватися постільного режиму протягом усього температурного періоду, оскільки грипозне захворювання є великим навантаженням на серцево-судинну систему.
Пити більше рідини, щоб вимивати токсичні продукти обміну, які утворюються під час інфекційного захворювання. Звернутися до лікаря. Саме він повинен призначити необхідне лікування з урахуванням вашого стану здоров’я і віку.
Профілактика:
* уникати тісних контактів з людьми, які чихають і кашляють;
* не торкатися руками очей, рота і носа;
* регулярно ретельно мити руки з милом, протирати їх засобом для дезінфекції рук;
* здійснювати вологе прибирання, провітрювання і зволоження повітря в приміщенні.