Міністр Петренко усуває своїх підлеглих, які допомагали Пашинському в конфлікті з “ЖЛ” – ЗМІ

Із власних джерел у Мін’юсті керівництво підприємства “ЖЛ” дізналось інформацію щодо заяви міністра юстиції Павла Петренка до ГПУ про вчинення кримінальних правопорушень його підлеглими, які причетні до незаконного видалення з Держреєстру Житомирської кондитерської фабрики. 

Йдеться про начальника управління юстиції в Житомирській області Олега Горая та його підлеглого Лоханчука.

Відповідне повідомлення Міністерства юстиції до ГПУ з’явилось у  розпорядженні UA1.

Так, у відомстві визнали, що службова особа Житомирського міського управління юстиції (а саме В’ячеслав Лоханчук) видалила з Держреєстру підприємців ТДВ “ЖЛ” на основі рішення Тернопільського адмінсуду від 23 листопада, яке ще навіть не вступило в законну силу.

Проведена службова перевірка виявила, що Головне територіальне управління юстиції в Житомирській області, яким керує Олег Горай, “вчинило реєстраційні дії щодо скасування запису про держреєстрацію ТДВ “ЖЛ” без наявності законних на те підстав”.

Окрім того, є ознаки того, що житомирське управління юстиції навмисно приховало вказані факти від Мін’юсту, що “підриває імідж Міністерства юстиції України”..

“Повідомлення про кримінальні правопорушення зобов’язані прийняти та зареєструвати слідчий, прокурор або інша уповноважена службова особа” – зазначається в повідомленні. Вимагається розпочати досудове розслідування. У разі виявлення наявності складу злочину, Мін’юст просить притягнути встановлених осіб до кримінальної відповідальності.

Як пише видання, за зловживання службовим становищем “під слідство” може потрапити і голова департаменту реєстраційної служби Міністерства юстиції Сергій Бенедисюк, який є безпосереднім керівником Горая. Саме Бенедисюк знав про ряд вчинених правопорушень навколо фабрики, адже за законом, підприємства зі статутним капіталом більше 1 млн. грн. виключаються з реєстру лише за згодою Міністерства юстиції.

Крім того, керівництво фабрики “ЖЛ” напряму звинувачує і самого міністра Петренка в участі у рейдерській атаці на підприємство за замовленням нардепа Пашинського. Міністру не вірять, що він “нічого не знав” про цей конфлікт.