Кредит на утеплення в Житомирі: з чого почати і куди звернутися?

Eкономія енергоресурсів у квартирі чи індивідуальному будинку залежить від впровадження енергоефективних заходів.

Наприклад, якщо облаштувати індивідуальний тепловий пункт, можна зекономити до 11% енергії, регулятор теплового потоку за погодними умовами дає економію до 6%. Встановивши вузли обліку гарячої або холодної води, можна розраховувати на економію до 18%. Замінивши старі вікна у під’їзді, підвалі, технічних приміщеннях чи горищі на нові енергоефективні – це ще 3% зекономленої енергії. У районі 4% економії енергії можна отримати завдяки теплоізоляції підвальних приміщень, горищ – до 7%, а зовнішніх стін – до 22%. Найбільшу економію енергії дає модернізація системи освітлення – до 60%.

Населення області продовжує користуватися «теплими» кредитами та отримувати відшкодування від держави. Так, за першу половину квітня на Житомирщині «Ощадбанк» та «Укргазбанк» видали 112 кредитів на суму 1 млн 762,498 тис. грн.

Як же придбати енергоефективні матеріали та отримати відшкодування?

«Теплі» кредити надають три банки: Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Наприклад, Ощадбанк надає такі умови на кредит:

Сума кредиту – від 1 000 до 50 000 грн.

Початковий внесок – від 10 % вартості товару.

Cтрок кредитування – до 3 років.

Процентна ставка – 24,5 % річних.

Разова комісія за надання кредиту– 3 % від суми кредиту.

Кредит дається на придбання котла з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) з відшкодуванням від 20 до 70% суми кредиту (максимум 12 тис. грн); на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів з відшкодуванням від 30 до 70 відсотків суми кредиту (максимум 14 тис. грн).

Для того, аби оформити такий кредит, необхідно вибрати партнера-постачальника, визначитися з товаром, який вам необхідно та отримати в магазині рахунок-фактуру на цей товар. До банку потрібно подати такі документи: паспорт, податковий номер, документ про отримані доходи за 6 місяців, рахунок-фактура на товар, документ про призначену субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (для осіб, яким призначено субсидію).

Залишається чекати, поки банк надасть згоду на отримання кредиту, після цього заплатити необхідний внесок. Банк переводить кошти на рахунок постачальника товару та зменшує суму вашого кредиту на відсоток відшкодування.

Нагадаємо, що додатково ви отримуєте відшкодування з обласного бюджету: фізичним особам – 10% від суми кредиту, але не більше 1000 грн за одним кредитним договором; фізичним особам-учасникам антитерористичної операції на сході України – 10% від суми кредиту, але не більше 2000 грн за одним кредитним договором.

Умови кредитування уточняйте у банків-партнерів: Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Прес-служба облдержадміністрації