Група піротехнічних робіт області знищила 8 небезпечних знахідок часів минулих війн

31 травня група піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирщини знешкодила 8 вибухонебезпечних предмети часів минулих війн, виявлених напередодні.

Так, 28 травня, близько 15:00, під час копання криниці на території приватної дачі у с. Бежів Черняхівського району, на глибині біля 1 м. четверо місцевих мешканців натрапили на низку підозрілих металевих предметів. Про що відразу ж сповістили Службу порятунку «101». Фахівці ДСНС ідентифікували знахідки як 5 артилерійських снарядів калібром 122 мм, 76 мм та 45 мм відповідно, а також 2 мінометні міни калібром 82 мм. Всі виявлені вибухонебезпечні предмети часів минулих війн. До приїзду групи піротехнічних робіт місце знахідки було огороджено та охоронялося.

Ще один дзвінок про виявлення артснаряду калібром 76 мм теж часів минулих війн надійшов 30 травня об 11:00 із м. Малин. Там місцевий житель, прямуючи до своєї земельної ділянки за містом, натрапив на небезпечну знахідку, що лежали на поверхні землі. Про це він відразу ж сповістив рятувальників.

Група піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирщини знищила всі виявлені вибухонебезпечні предмети у спеціально відведеному для цього місці.

Рятувальники Житомирщини нагадують населенню! Якщо ви помітили підозрілий предмет у лісі, полі, водоймі тощо, повідомте про це за номером «101». Опишіть фахівцям ДСНС місце, де ви помітили небезпечну знахідку та спробуйте її чимось обгородити. Ні в якому разі не намагайтеся самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси. Подібні предмети забороняється брати до рук та здійснювати з ними різноманітні маніпуляції. Лише професійні піротехніки знають як знешкодити вибухонебезпечний предмет.

У ДСНС України у Житомирській області