У Житомирській області зафіксована дефляція, – Держстат

Без категорії

За даними Держстату, в 7 регіонах в травні зафіксована дефляція, зокрема, в Чернігівській області – 0,5%, в Київській – 0,4%, в Житомирській – 0,3%, у Волинській – 0,2%, у Вінницькій і Донецькій – 0,1%, повідомляють “Фінанси”.

Найбільший рівень інфляції в травні поточного року в порівнянні з попереднім місяцем, квітнем, зафіксований в Херсонській області, повідомляється на сайті Державної служби статистики України.

Згідно з повідомленням, інфляція в Херсонській області в травні склала 0,6%.

У травні продукти харчування найбільше подорожчали в Одеській області – на 1%, одяг і взуття – в Донецькій (на 1,1%), алкоголь і сигарети – в Харківській (на 6,7%).

Як повідомлялося, інфляція в Україні в травні в порівнянні з попереднім місяцем, квітнем 2016 року, сповільнилася до 0,1% з 3,5%, зафіксованих в квітні до березня. У річному вираженні, до травня 2015 року, інфляція в травні 2016 року сповільнилася до 7,5% з 9,8%, зафіксованих місяцем раніше.

З початку року, в січні-травні, споживчі ціни в Україні зросли на 5,2%.

Згідно з методологією Держстату, базова інфляція виключає короткострокові нерівномірні зміни цін під впливом окремих факторів адміністративного, подієвого і сезонного характеру.

Як повідомляв Репортер, за 2015 рік споживчі ціни на Житомирщині зросли на 43,3%.