Після об’єднання Народицька ОТГ отримала понад 21 мільйон гривень на розвиток

Реформа децентралізації – це можливість об’єднання невеликих населених пунктів у велику ефективну громаду та створення єдиного органу управління. Але головне те, що з передачею повноважень відбувається і передача фінансів на місця.

Житомирська область активно включилась в цей процес, про що свідчить функціонування 9 об’єднаних територіальних громад, які вже отримали суттєву державну субвенцію на відновлення соціальної інфраструктури населених пунктів.

Про те, наскільки кращим стало життя жителів Народицької ОТГ, як відбувається відновлення шкіл, садочків, доріг та інших об’єктів, розповідає голова Народицької громади Анатолій Леончук.

«Сьогодні ми вже майже рік, як стали новою адміністративно-територіальною одиницею. У нас є чітка стратегія і тактика дій та відповідно передбачений на це кошторис видатків та доходів. У 2016 році ми отримали від держави для розвитку громади 21 млн 714,8 тис. грн. Ці кошти спрямовуються на те, щоб створити всі необхідні умови для надання якісних освітніх та медичних послуг, соціального захисту жителів нашої ОТГ, створення основних життєвих благ. Наразі це капітальний ремонт доріг у населених пунктах, реконструкція котелень, ремонт шкіл та відновлення амбулаторій, – це все відбувається на очах жителів», – зазначає Анатолій Леончук.

Народицька селищна об’єднана територіальна громада – смт Народичі, села Базар, Болотниця, В’язівка, Гуто-Мар’ятин, Закусили, Залісся, Ласки, Межиліска, Мотійки, Новий дорогинь, Норинці, Радча, Селець, Старий Дорогинь, Сухарівка. Населення складає близько 11 тис. жителів. Голова – Леончук Анатолій Олександрович.

Народицька ОТГ – громада області, яка отримала найбільшу державну субвенцію – 21 млн 714,8 тис. грн, які спрямовано на:

– капітальний ремонт дороги по вул. Юрченка в смт Народичі – 633,6 тис. грн (100% робіт виконано);

– капітальний ремонт дороги по вул. Героїв Пожежних в смт Народичі – 1 млн 454,9 тис. грн (100% робіт виконано);

– капітальний ремонт дороги по вул. Молодіжна в с. Норинці – 977,2 тис. грн (100% робіт виконано);

– капітальний ремонт приміщення Народицької гімназії – 1 млн 421, 5 тис. грн (80% робіт виконано);

– капітальний ремонт приміщення ДНЗ «Сонечко» – 1 млн 254, 5 тис. грн (70% робіт виконано);

– капітальний ремонт приміщення Базарської НВК ЗНЗ I-III ст. – 621, 1 тис. грн (70% робіт виконано);

– реконструкція котельні Новодорогинської ЗОШ I-III ст. – 596,9 тис. грн (90% робіт виконано);

– реконструкція котельні Народицької гімназії – 692,4 тис. грн (90% робіт виконано);

– реконструкція котельні Базарської НВК ЗНЗ I-III ст. – 935,4 тис. грн (90% робіт виконано).

Також розпочато капітальний ремонт приміщення Селецького сільського будинку культури (35% робіт виконано), продовжується капітальний ремонт фельдшерського пункту в с. Закусили та Базарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини (20% робіт виконано).

За словами голови Народицької ОТГ, у планах – капітальний ремонт водогінної мережі, на який виділено 1 млн 499,8 тис. грн, та ремонт приміщення Ласківського сільського будинку культури, вартість якого складає 1 млн 491,3 тис. грн. В громаді з початку навчального року функціонує опорна школа – Народицька гімназія.

Нагадаємо, що у позитивних результатах реформи вже переконались жителі Тетерівської ОТГ таНовоборівської ОТГ.

Як змінилось життя людей в інших об’єднаних громадах – згодом на сайті ОДА.

Прес-служба ОДА