На Житомирщині умови для інвесторів мають бути кращими в Україні, – Сергій Крамаренко

Семінар-тренінг «Створення індустріальних парків та запровадження механізму державно-приватного партнерства» відбувся 15 листопада за участі першого заступника голови обласної ради Сергія Крамаренка.

Фахівці Міністерства економічного розвитку і торгівлі України розповіли присутнім про новації у законодавстві та нормативно-правових актах щодо додаткового врегулювання механізмів державно-приватного партнерства та функціонування індустріальних парків.

У тренінгу взяли участь представники райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст.

Сергій Крамаренко, звертаючись до учасників семінару, зазначив: «Якщо у кожному районі буде реалізований хоча б один проект у рамках державно – приватного партнерства, то від цього виграватимуть усі – від конкретної громади до всієї області. Перш за все, це економія коштів, що зараз вкрай необхідно, а також підвищення рівня життя людей. У свою чергу, обласна рада усіляко допомагатиме у реалізації цих проектів, адже це наша робота, функція і завдання».

Щодо створення індустріальних парків, то Сергій Крамаренко вважає, що наша область, маючи значний економічний і людський потенціали, природні ресурси, повинна максимально використовувати їх на благо громад.

«Нашій області, для її розвитку, потрібні інвестиції. Ми маємо створювати привабливий інвестиційний клімат для інвесторів і давати їм відповідні гарантії. Наші умови для інвесторів мають бути кращими в Україні, і вони мають знати, що на Житомирщині їх чекають», – наголосив перший заступник голови обласної ради.

Варто зазначити, що Житомирщина була флагманом в України щодо запровадження механізму державно-приватного партнерства. Зокрема, у Малині 10 років тому був запроваджений проект «Енергоефективність та альтернативні джерела енергопостачання». Проект залучив приватного партнера, який перевів котельню з дорогого імпортного газу на місцеве тверде паливо і постачає тепло школам міста, що дає можливість економити на опаленні і підвищути енергетичну незалежність.

До того ж, на території Житомирської області на сьогоднішній день створено 2 індустріальні парки: індустріальний парк «Коростень» (включено до Реєстру індустріальних парків у квітні 2014 року) та індустріальний парк «ЖИТОМИР-СХІД» (включено до Реєстру у жовтні 2016 року). 

Пріоритетними напрямами діяльності в рамках індустріального парку «ЖИТОМИР-СХІД» визначено виробництво будівельних матеріалів, машинобудування, приладобудування, деревообробка, виробництво товарів легкої та харчової промисловості, ІТ технології, будівництво логістичного центру та центру з технічного обслуговування та ремонту літаків. 

За попередніми розрахунками, у разі абсолютного заповнення території парку учасниками прогнозується створення близько 1000 робочих місць та залучення близько 33 млн. дол.

park05

park02

park01

park03

park04

Прес-служба обласної ради