Як вберегти свою дачу від злодіїв

Без категорії

Як свідчить практика, залишені на зимовий період дачні будинки та підсобні приміщення частіше стають об’єктами шукачів легкої наживи. Поліція Житомирської області радить громадянам, як уберегти своє майно від злодіїв.

До підрозділів поліції уже почали надходити заяви від власників заміських будинків і дач про обкрадання. Утім, кажуть правоохоронці, це лише початок зими. Як правило, у холодний період дачники не часто навідуються до своїх садиб, тож про будь-які надзвичайні події, будь то крадіжка або пошкодження майна, вони дізнаються випадково і доволі пізно – тільки з початком чергового дачного сезону. Цим і користуються любителі поживитися за чужий рахунок.

За словами правоохоронців, зазвичай крадуть садово-городній інвентар, столярні інструменти, посуд, одяг, будівельні матеріали, вироби з металів, у першу чергу – кольорових.  З господарських приміщень і комор крадуть картоплю, овочі, консервацію, словом, усе, що підходить для харчування.

Отже поліція радить:

Поліцейські нагадують дачникам про необхідність вжиття попереджувальних заходів для убезпечення майна, що зберігається у будинках. Такі способи захисту, як забори, замки та решітки, звісно, не завадять. Але якщо вони не досить надійні, то розраховувати на них не доводиться. Навісні замки встановлювати взагалі не рекомендується: їх наявність говорить про явну відсутність господарів, що приваблює потенційних злодіїв.

Деякі дачники використовують як прийом відлякування ефект присутності (увімкнене радіо, розчищений від снігу ґанок і т.п.). Інші ж навпаки заколочують вікна хрест навхрест, створюючи повну ілюзію закинутого помешкання, сподіваючись, що їх дачна ділянка не приверне уваги.

Однак найперше правило дачника: не залишати на осінньо-зимовий період у дачних будиночках цінні та вартісні речі. Зберігання запасів овочів і консервації також є фактором ризику. А якщо все-таки речі зберігаються на дачі, то необхідно укріпити двері та вікна дійсно надійними пристроями та решітками.

Не залишайте ваші заміські будинки без нагляду на весь зимовий період. Навідуйтесь до садиб час від часу або домовтеся із дачними сусідами про можливість почергових таких поїздок.

Якщо ж ви виявили красномовні ознаки чийогось перебування у будинку або на території садиби, а також відсутність речей, що там зберігалися, відразу ж повідомте до поліції. Ваші адекватні та негайні дії допоможуть правоохоронцям швидко розшукати і затримати злодіїв.