ЦРУ розсекретило документи про холодну війну та НЛО

Центральне розвідувальне управління США виклало в онлайн 775 тисяч документів на 13 млн сторінок, які були розсекречені президентським указом Білла Клінтона від 1995 року, повідомляє BBC.

В архіві міститься інформація про діяльність ЦРУ під час холодної війни, в’єтнамського і корейського конфліктів. Також в базі можна знайти дані про проекти агентства з дослідження НЛО і телепатичних можливостей людини.

З 2000 року отримати доступ до цього архіву (CREST – CIA Records Search Tool) можна було тільки з чотирьох комп’ютерів в Національному архіві в штаті Меріленд в певні години. Це створювало незручності для дослідників.

Організація MuckRock, яка допомагає всім бажаючим отримувати інформацію в уряду США по “Закону про свободу інформації”, подала в суд на ЦРУ в червні 2014 року.

MuckRock в своєму позові писала, що база даних фактично недоступна. Саме ЦРУ визнало, що отримання доступу до цієї інформації ускладнено, і існуюча процедура являє собою перешкоду для багатьох дослідників.

У 2015 році в ЦРУ повідомили, що їм знадобиться шість років, щоб викласти в онлайн всі документи.

Творець проекту з розкриття інформації Glomar Disclosure Майкл Бест в 2016 році вирішив зібрати гроші на проект з оцифрування бази CREST за схемою краудфандінга. Після цього в ЦРУ погодилися прискорити процес.