Кредитори Приватбанку через суд вимагають повернути свої гроші

Кредитори Приватбанку, які втратили близько 600 млн доларів в період роботи тимчасової адміністрації, подали позови до суду.

Про це пише FinClub.

Як повідомляється, відразу після покупки урядом неплатоспроможного Приватбанку видання повідомляло про початок створення комітету кредиторів – власників єврооблігацій банку, які планували піти в суд і захистити свої списані інвестиції. Це відбулося.

“Позови подані, в Приваті про це знають, але поки вони цю інформацію не хочуть підтверджувати публічно з метою збереження лояльності клієнтів. Почався новий раунд переговорів”, – розповів представник кількох кредиторів, керуючий партнер адвокатського об’єднання Suprema Lex Віктор Мороз.

Фонд гарантування вкладів в період 19-20 грудня 2016 року конвертував зобов’язання Приватбанку перед пов’язаними особами і незабезпечениими кредитами на 29,4 млрд грн в його капітал, в тому числі зовнішню заборгованість банку на 595 млн дол.

“Були конвертовані два випуски єврооблігацій з погашенням в січні-лютому 2018 року на 375 млн дол., субборг на 220 млн дол. строком до лютого 2021”, – йдеться в матеріалі.

Як пише видання, позови іноземних кредиторів Приватбанку, які втратили гроші в ході його націоналізації, чреваті блокуванням можливостей банку і його клієнтів здійснювати розрахунки через закордонні рахунки. Ця загроза вже налякала клієнтів банку, тому Приватбанку довелося випустити спеціальну заяву про те, що в балансі Приватбанку немає зобов’язань перед власниками єврооблігацій.

“Претензії власників євробондів стосуються відновлення прав власників таких паперів і не означають автоматичного накладення обмежень на будь-які рахунки або активи Приватбанку”, – заявив перший заступник голови правління Приватбанку Олександр Дубровін.

Топ-менеджер банку вважає, що “практика застосування міжнародного права по відношенню до банків не передбачає такої форми забезпечення позовів, як накладення арешту на кореспондентські або будь-які інші рахунки комерційного банку і тим більше його клієнтів”.

Загальноприйнятою практикою міжнародних судів є зобов’язання по депонуванню на спеціальному рахунку коштів під майбутнє рішення суду по суті позову, заявили в банку.

Хоча в повідомленні установи нічого не йдеться про те, чи буде Приватбанк переддепонувати 600 млн дол.