США готове до військових дій проти КНДР у разі потреби, – Тіллерсон

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Рекс Тіллерсон заявляє, що дії військового характеру його країни проти Північної Кореї є “однією з можливостей, яка розглядатиметься”, у разі виникнення такої необхідності, пише DW.

“Звичайно, ми не хочемо, щоб усе закінчилось військовим конфліктом. Але якщо вони збільшуватимуть загрозу своєї програми озброєнь до того рівня, який, на нашу думку, вимагатиме реакції, тоді це буде однією з можливостей, яка розглядатиметься”, – заявив Тіллерсон у п’ятницю, 17 березня, після відвідування демілітаризованої зони на кордоні між Південною та Північною Кореєю, в рамках свого візиту до Південної Кореї.

Він також наголосив, що “стратегічне терпіння” США до ядерної програми Пхеньяна закінчилось.

“Ми розглядаємо низку нових дипломатичних, безпекових, економічних заходів. Розглядаються усі можливості”, – зазначив держсекретар США.

Нагадаємо, Північна Корея регулярно здійснює випробування балістичних ракет, порушуючи таким чином резолюції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй. Останнє випробування відбулось 6 березня, коли Пхеньян запустив чотири ракети у бік Японії, три з яких впали у море у японській виключній економічній зоні.

Після ядерного випробування у вересні 2016 року влада КНДР заявила, що їй вдалось помістити боєголовку на балістичну ракету.