Україна – лідер регіону за демократичними перетвореннями, але все ще пасе задніх

Без категорії

Рівень свободи та демократії у країнах постсоціалістичного табору – Центральної та Східної Європи, а також Центральної Азії – продовжує падати. Такого висновку дійшли аналітики неурядової міжнародної організації Freedom House в опублікованому у вівторок, 4 квітня, дослідженні“Держави у перехідному періоді”, пише DW

Організація оцінила ситуацію в 29-ти державах за сімома показниками, серед яких рівень корупції, організація виборів, громадянське суспільство, незалежні ЗМІ, демократичність центральної та місцевої влади. Кожен з них отримував бал від нуля (найвищий рівень демократії) до семи (найнижчий рівень) балів. Підсумковий рейтинг побудований за середнім арифметичним показником.

Лідером серед досліджених країн стала Естонія з показником у 1,93 бала, за нею із 2,04 бала – Латвія та Словенія. Україна опинилася на 18-му місці та отримала аналогічні Грузії результати – 4,61 бала. 

Найгірше Україна проявила себе за критеріями демократичності уряду, незалежності судової влади та корупції, найкраще – за рівнем розвитку громадянського суспільства. 

Показник України, утім, поліпшується третій рік поспіль (у 2016-му він становив 4,68 бала), її на рівні із Румунією та Косовим виділяють як одного з лідерів регіону за демократичними перетвореннями.

Росія з 6,57 бала зберегла 23-е місце в рейтингу і опинилась між Киргизстаном та Білоруссю. 

Загалом рівень демократії скоротився у 18-ти державах, шість покращили власні результати, п’ять залишилися на чинних позиціях. Найгірша ситуація – в Азербайджані, Туркменістані та Узбекистані з показниками, близькими до семи.