1030-ту річницю Хрещення Київської України-Русі УПЦ КП зустріла разом із чудотворними іконами Богородиці з Афону

Суспільство

У цьому році Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 1030-ту річницю Хрещення Київської Русі.

12 серпня 2018 року святкові урочистості відбулись у Житомирі.

Розпочалось святкування Божественною літургією у Свято-Михайлівському кафедральному соборі  Житомира, яку очолив керуючий Житомирською єпархією єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

З нагоди святкування ювілею Хрещення Київської Русі та з благословення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія до Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира прибули списки чудотворних ікон Богородиці із Афону. Впродовж богослужіння віруючі мали можливість приклонитись до святинь та вознести молитви до Божої Матері.

Після літургії єпископ Паїсій з єпархіальним духовенством прочитали акафіст до Пресвятої Владичиці перед списком Її чудотворної ікони «Всецариця».

Урочисті святкування 1030-ї річниці Хрещення Київської Русі продовжились хресним ходом духовенства та мирян, на чолі з архіпастирем від Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира до пам’ятного знаку на честь заснування міста. Біля монументу до святкової ходи приєднались представники інших християнських деномінацій. Від пам’ятного знаку хресний хід вирушив вулицями Житомира до сцени, що встановлена на Михайлівській, де відбувся святковий молебень за мир в Україні на честь 1030-ї річниці Хрещення Київської Русі.

Після завершення урочистих богослужіннь святкування ювілейної дати Хрещення нашої держави продовжилось духовним концертом.