150 гектарів лісу висаджують щороку в Овруцькому спецлісгоспі

Без категорії

Значна частина земель цього підприємства – забруднені після аварії на ЧАЕС. Тому значення лісів у цьому краї переоцінити важко. Це, як ніхто, розуміють, тамтешні лісівники і вкладають у цю справу всю душу. Підтвердженням цьому той факт, що, як показують результати інвентаризації, приживлюваність лісових культур тут складає понад 88 відсотків – це трохи вище нормативної.

Про це повідомляє прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

Варто зауважити, що лісгосп постійно проводить обстеження постраждалих  земель і час від часу окремі ділянки лісу визнаються такими, де рівень забруднення дозволяє вести лісогосподарську діяльність.

Відтак за останніх 5 років  лісових культур в цьому лісгоспі створено 756 гектарів. Найбільше садиться у Виступовицькому лісництві – регіоні, де населення після Чорнобильської катастрофи практично не проживає.

«В основному садимо сосну звичайну, – ділиться керівник підприємства Олександр Шевчук, – саме ця порода найкраще себе почуває на наших грунтах. Останніми роками потроху вводимо березу повислу та ще деякі кущові породи.»

Цієї весни в Овруцькому спецлісгоспі висадили 119 гектарів лісу. Це дещо менше минулих років, тому що менше було зрубів.

Нещодавно спеціалісти підприємства проінспектували культури різних років створення. «Результатом ми задоволені, – каже інженер лісових культур Наталія Кулаковська. – Саджанці прижилися і дали гарний приріст. Значить,  ліс  буде – а це  головне».