Знищуючи кримськотатарський народ, Путін довершує справу Сталіна, – Порошенко

Україна

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час участі у Форумі до 70-річчя ухвалення Загальної декларації прав людини.

«Якщо коротко характеризувати ситуацію з правами людини на території Криму, то це – свавілля, безправ’я, тотальна мілітаризація. Але тут коїться ще один злочин. Нищиться цілий народ – кримські татари. Окупаційна влада прагне зробити те, що не вдалося Сталіну – знищити лідерів, оголосивши Меджліс «екстремістською організацією», зруйнувати ідентичність і розчинити корінний народ Криму в російському «плавильному котлі», – наголосив Президент.

Він нагадав, що у грудні минулого року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію щодо порушення прав людини на окупованому півострові. Проект резолюції, внесений з ініціативи Петра Порошенка, підтримали 70 держав світу.

Президент нагадав, що Загальна декларація прав людини була ухвалена Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 10 грудня 1948 року. «То був час, коли людство щойно пройшло через жахіття Другої світової війни. Тоді людство почало будувати новий повоєнний світ. В його основу було покладене розуміння, що життя, рівність і свобода людей є найбільшими цінностями і що міжнародне співтовариство має будувати надійні механізми для захисту цих цінностей», – сказав він.

«Необхідно було зробити все заради створення світу, в якому люди будуть мати свободу слова і переконань, будуть вільні від страху і нужди – саме так звучить основний, ключовий і принциповий меседж Декларації», – додав Петро Порошенко.

Глава держави назвав промовистим той факт, що вже тоді делегація Радянського Союзу утрималася під час голосування за цей важливий документ. «Імперія, що вчинила такі злочини як Голодомор – геноцид українського народу, депортацію кримськотатарського народу, та скоїла незчисленну кількість інших злочинів проти людяності, не могла прийняти саму ідею цінності окремої людини», – сказав він зазначивши, що «володарі Кремля передбачали, напевно, силу ідей, покладених в основу Декларації, і боролися проти них». «Ці ідеї ширилися світом, їх не могла спинити жодна «залізна завіса», яку того часу побудував Кремль. Правозахисний рух підривав основи імперії», – констатував Президент.

Він також зазначив, що цього року виповнилося 30 років з дня створення Української Гельсінської Спілки, яка першим своїм завданням визначила «сприяти ознайомленню широких кіл української громадськості саме з Декларацією прав людини».