Томос про Автокефалію Православної Церкви України відвідав Житомир

Без категорії

Сьогодні, 17 січня, Президент України Петро Порошенко привіз до Житомира Томос про автокефалію Православної Церкви України.

Про це повідомляє прес-служба міської ради.

Документ великої історичної ваги було урочисто внесено до Свято-Михайлівського кафедрального собору, де відбувся подячний молебень, у якому взяли участь: Президент України Петро Порошенко, Святійший Патріарх Філарет, Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, міський голова Сергій Сухомлин, голова облдержадміністрації Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, віряни, громадськість міста.

Глава держави привітав усіх присутніх зі створенням нової церкви і Різдвом Христовим та у своєму виступі наголосив, що  Томос має аж ніяк не менш важливе значення для держави Україна, для українського народу, ніж Акт про проголошення державної незалежності України 1991 року.

«Я як Президент, держава, влада, не просто мали право, а були зобов’язані зробити все можливе для того, щоб наша держава і наш народ отримали українську церкву», – заначив Президент України.

«І ми маємо результат, що в Україні є єдина, одна Православна Церква України», – наголосив Петро Порошенко.

«Сьогодні Томос про автокефалію Православної Церкви України у Свято-Михайлівському кафедральному соборі! У храмі панує неймовірна атмосфера! Разом із вірянами, Президентом Петром Порошенком, віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубком та Святійшим Патріархом Філаретом помолилися за Єдину Церкву та мир в Україні!», – наголосив міський голова Сергій Сухомлин.

У Житомирі Петро Порошенко також зустрівся з вихованцями духовної дитячої недільної школи Свято-Михайлівського кафедрального собору.

По завершенню молебню Глава держави встановив лампадку біля пам’ятної стели на честь Героїв Небесної Сотні.