Представник Московії в Міжнародному суді ООН звинуватив Україну в «утисках російськомовного населення»

Україна

Про це повідомляє Укрінформ.

«Україна стверджує про порушення Росією Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, проте сама не дотримується цього і сама, в свою чергу, на материковій території вдається до дискримінації російськомовного населення. Татар почала захищати тільки після анексії Криму з метою захисту своїх політичних інтересів», – заявив Лук’янцев.

Представник Росії також стверджує, що Україна не дотрималась усіх процедур, передбачених статтею 22 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

3-7 червня відбуваються слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації (юрисдикції) у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Згідно з графіком перший раунд усних аргументів було призначено на понеділок, 3 червня, виступатиме РФ. У вівторок свою позицію представить українська сторона.

16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії. Міжнародний суд ООН розглядає позов щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи; смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація щодо української та кримськотатарських громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.