Рабінович подав до суду, щоб говорити московською в Раді

Суспільство

Співголова фракції “ОПЗЖ” Вадим Рабінович подав до Конституційного Суду на голову парламенту Дмитра Разумкова, бо йому, начебто, не дають висловлювати думку російською мовою.

Як повідомляє “Новинарня“, про це Рабінович заявив у середу, 4 вересня, під час засідання комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

На засідання комітету нардеп почав говорити російською мовою. Глава комітету Дмитро Лубінець зробив йому зауваження та нагадав про регламент, де передбачено, що мовою роботи органів Ради, зокрема комітетів, є українська.

На що Рабінович йому відповів: “Я вже подав до Конституційного Суду на главу парламенту, а тепер і на вас обов’язково подам. 10-й пункт Конституції гарантує всім рівні мовні права. Робочою мовою Ради є українська мова. Я не заважаю вам нею спілкуватись. Коли я виступаю від імені фракції, погоджую текст з фракцією і читаю це українською. Але висловлювати думку мені легше російською мовою. Ви хочете мене позбавити права висловлювати свою думку? Зустрінемось у Конституційному Суді”, – сказав Рабінович.

Разом з тим, у ст. 2 пункт 3 регламенту ВР йдеться про те, що мовою роботи Верховної Ради, її органів (зокрема, комітетів) та посадових осіб є державна мова.