Заява Соціологічної асоціації України

Без категорії

Заява  Соціологічної асоціації України

з приводу «виборів» президента Російської Федерації на тимчасово окупованих українських територіях

                Проведення РФ виборів на тимчасово окупованих територіях України (в окремих районах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей та АР Крим) є одним із головних інструментів   легітимізації окупаційної влади. Саме на цю мету спрямована    підготовка проведення на цих територіях  з 15 до 17 березня  2024 року   «виборів» президента Російської Федерації.

Україна, а також більшість країн світу та міжнародних організацій, зокрема ООН та ОБСЄ, не визнають та засуджують російські вибори на всіх окупованих РФ українських територіях.

Соціологічна асоціація України (САУ) закликає усіх представників українських та міжнародних соціологічних центрів, груп і компаній утриматись від участі у заходах в рамках виборчої кампанії РФ, яка проводиться на окупованих територіях, висвітлення її перебігу та результатів виборів.

САУ закликає українців та, зокрема, фахівців-соціологів, які вимушено перебувають на окупованій території України, уникати участі у виборчому процесі, соціологічних опитуваннях, екзит-полах та інших публічних і непублічних заходах, які легітимізують окупаційну владу.      

      САУ нагадує, що за добровільну участь в організації та проведенні незаконних виборів чи референдумів або публічних закликів до їхнього проведення на тимчасово окупованих територіях України передбачена кримінальна відповідальність  (ст.111-1 Кримінального кодексу України).

https://sau.in.ua/opinion/zayava-socziologichnoyi-asocziacziyi-ukrayiny/