Редакція може не розділяти позицію авторів розділу “Авторська колонка”
Автори розділу “Авторська колонка” несуть відповідальність за достовірність наведених фактів
“Житомирська область – один з небагатьох регіонів України, де не утворена Громадська Рада при ОДА. І це відчувається …
Що зараз коїться? Візьмемо недавній приклад – дуже актуальне для кожного житомирянина питання води. На одній з останніх сесій міської ради я побачив, як прийшли кілька активістів обговорити питання питної води в Житомирі. Про проблему знає, безумовно, кожен житель нашого міста … І ось на запит цих активістів – а їх було всього кілька людей – ніяк не відреагував ні міський голова нашого міста Сергій Сухомлин, ні депутатський корпус. Чому? По-перше, їх було мало – це одна з причин. Все-таки громадськість повинна бути більш активною на Житомирщині. Це – моя особиста думка, суб’єктивне.
Є маса нагальних проблем, які не вирішуються – по тій же воді, МРТ, якості доріг. Чи не вирішуються не тому, що не можуть бути вирішені, а тому – що влада їх вирішувати не хоче? Візьмемо, наприклад, МРТ – члени Громадської Ради відстояли МРТ. На сьогоднішній день воно встановлено, так – працює з перебоями – але питання – чому? Тому що немає Громадської ради …
Громадськість у нас роз’єднана … А Громадська Рада – це майданчик, в рамках якої кожен може висловити свою точку зору, знайти допомогу …
Громадська рада – майданчик, де всі принижені, ображені, незадоволені, активні люди – неважливо, представляють вони громадську організацію, чи ні – зможуть вимагати дотримання своїх прав. Я не кажу зараз про якісь страйки, мітинги – це вже крайні методи… Але у народу має бути право висловити свою думку з приводу того чи іншого рішення влади. Тому влада, особливо зараз – напередодні виборів, боїться, щоб люди об’єднувалися, спілкувалися між собою, ділилися думками …
У влади, на даний момент, є 2 варіанти розвитку подій: перший – нівелювати значення Громадської ради та не створювати її зовсім; другий – все-таки створити, але на чолі її поставити своїх людей. Ось так…
Вчора відбулося засідання Координаційної Ради, при губернаторі Гундичу – це його ручний орган, який він смикає за ниточки – така собі кишенькова Громадська рада. На цьому засіданні, за наявною у мене інформацією, було прийнято рішення – що максимальна кількість членів Координаційної Ради повинні увійти в ГР… Ви розумієте, до чого це призведе.
Існує постанова Кабінету Міністрів України №996 від 2010 року, в якій йдеться про те, що в кожній області при обласній адміністрації повинна бути створена Громадська Рада. Тут не стоїть питання – чи хоче голова області цього, чи не хоче – він зобов’язаний її утворити. Але, він боїться, що в ГР зайдуть опозиційні лідери громадських організацій, і почнуть контролювати роботу влади. Це викликає у них страх: чи зможуть вони так само, як раніше, розподіляти між собою ліс, кар’єри, землю, пісок і т. п.
Громадська Рада – це громадський орган. Ми хочемо, щоб в кожному будинку люди знали, що ГР є – і вони можуть прийти в будь-який час і отримати допомогу … неважливо, з яких питань – загальноміських, – вода, МРТ, дороги – або проблем з їхнім будинком.
Найпростіший приклад – п’ятиповерхівка, “хрущовка” – потрібно викачати воду з підвалу, або протік дах … Що самі мешканці можуть зробити – якщо їх всього 5 – 10 осіб, частково пенсіонерів, або постійно працюють? А Громадська рада при ЖОДА зможе домогтися, щоб виділили гроші на ремонт такого будинку.
Таким чином, Громадська Рада – в моєму розумінні, відкритий майданчик, де люди завжди знайдуть допомогу. Тому що у нас – куди народ не звернеться – проста людина – в суд, прокуратуру, міську раду, обласну раду – всюди він отримує “дулю з маком”. Тобто йому відмовляють, або відправляють з одного органу в інший. А ось у нас в Громадській раді будуть тисячі волонтерів – людей, які розуміють, що треба щось в цій країні змінювати.
Я звертаюся зараз до усіх небайдужих житомирян – будьте активнішими, вступайте в Громадську раду, звертайтеся зі своїми проблемами – Громадська рада постарається Вам допомогти.”
Сергій Форест
Редакція може не розділяти позицію авторів розділу “Авторська колонка”
Автори розділу “Авторська колонка” несуть відповідальність за достовірність наведених фактів