Посол США в Україні Марі Йованович представила Міністру оборони Степану Полтораку стратегічного радника від США Кіта Дейтона

Україна

Сьогодні, 27 листопада, у Києві, Міністр оборони України Степан Полторак провів зустріч із Послом Сполучених Штатів Америки в Україні пані Марі Йованович та новопризначеним стратегічним радником від Сполучених Штатів Америки паном Кітом Дейтоном.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Міністр оборони України поінформував іноземну делегацію про поточну ситуацію, що склалася в Азово-Чорноморському басейні, пов’язану з незаконними агресивними діями РФ стосовно корабельної групи Військово-Морських Сил Збройних Сил України в районі Керченської протоки. Степан Полторак зазначив, що вчора Верховна Рада України затвердила Указ Президента України про введення воєнного стану на 30 діб в окремих областях.

«Введення воєнного стану необхідне як превентивний захід у разі проведення Росією повномасштабної сухопутної військової операції проти України. Ми повинні перевірити готовність реагувати на будь-який розвиток подій, – зазначив Степан Полторак. – Водночас, відповідно до заяви Президента України у Верховній Раді, не будуть обмежені права та свободи громадян та не буде обмежуватися робота ЗМІ».

За словами глави оборонного відомства, в контексті поточної ситуації наразі проводиться низка заходів, спрямованих на підвищення рівня готовності ЗС України до відбиття зовнішньої агресії, включаючи забезпечення підготовки всіх Міністерств та відомств України до можливого розвитку подій. Крім того, опрацьовується питання створення Об’єднаного центру для координації дій Міністерства оборони та Генерального штабу. Цей підрозділ, у тому числі, інформуватиме органи виконавчої влади та інші відомства в частині, що стосується всебічного забезпечення ЗС України.

Під час зустрічі пані Марі Йованович представила стратегічного радника від Сполучених Штатів Америки пана Кіта Дейтона, який розпочинає роботу в Міністерстві оборони України та Генеральному штабі ЗС України.

«Я обізнаний з культурою Вашої країни та викликами, які стоять перед нею на шляху до впровадження принципів та стандартів Альянсу. І допомагатиму Вам в цьому. Я буду дуже відданий справі та прагну знайти саме українське рішення для впровадження цих норм. Я тут і буду тут з Вами, щоб розуміти та почути, що потрібно Вам, шляхом проведення постійних зустрічей, консультацій, налагодження діалогу та після аналізу ситуації», – зазначив він.

Варто додати, що новопризначений іноземний радник Кіт Дейтон має величезний досвід роботи в регіоні. Він також є директором Європейського центру дослідження проблем безпеки Джорджа С. Маршалла.

В рамках зустрічі сторони обговорили питання упровадження принципових проектів оборонної реформи в Україні, зокрема заходи, які проводяться в оборонному відомстві у зв’язку із прийняттям Закону України «Про національну безпеку», впровадження цивільного контролю у Міноборони, посилення прозорості закупівель з метою унеможливлення зловживань у цій сфері, реформування військової освіти, проведення оборонного огляду та реформи управління Збройними Силами України.