Громади Житомирщини працюють над активізацією людей, проекти – механізм залучення

Без категорії

21 червня у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному Програмою “U-LEAD з Європою” та Мінрегіоном України, відбулась презентація кращих практик громад Житомирщини.

Фахівці об’єднаних громад презентували успішні проєкти, які були реалізовані в ОТГ. Зокрема, фахівці Коростишівської ОТГ розповіли про освітній проєкт “Школа місцевого самоврядування” та його вплив на формування активного молодіжного простору в громаді.

“Минулого року ми стартували і вже два випуски молодих людей отримали великий та цікавий досвід спілкування з успішними людьми”, розповіла Юлія Вознюк, директор Станції юних техніків Коростишівської міської ради.

Також, свої кращі проєкти презентувала Овруцька міська рада, фахівці якої розповіли про вже реалізовані ініціативи в рамках стратегії розвитку. У 2018 році за підтримки Житомирського Центру було проведено значну роботу для дослідження потреб громади та формулювання чіткого бачення розвитку.

«Важливо залучити людей до розвитку території, бо без їх бажання наші потуги будуть марні. Тому міська рада працює над активізацією людей, а проекти – це наш механізм залучення», – ділиться Оксана Левківська, начальник відділу економіки Овруцької міської ради.

Олена Поліщук, заступник Червоненського селищного голови, детально розповіла про механізм роботи з місцевими громадськими організаціями та залучення грантів. Після створення відновлення діяльності громадської організації «Повір у себе» вдалось залучити майже два мільйони гривень грантових коштів на реалізацію 10 проєктів.

На завершення Віктор Шкуратівський, заступник голови Брусилівської селищної ради, презентував цікаву практику залучення молоді до трансформації культурного простору в сільській місцевості.

У селі Хомутець місцевий клуб передали в оренду громадській організації, яка сьогодні надає послуги громаді села у сфері культури. Таким чином клуб працює, молодь має молодіжний простір, а мешканці села старшого покоління отримали програму заходів, які організовує ГО.

«Такі практики показують, що за наявності бажання громади розв’язують численні проблеми. Тому ці історії успіху важливо поширювати та презентувати суспільству шляхи розвитку», – вважає Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру.

Нагадаємо, що 10 квітня 2019 року Високівська, Баранівська, Тетерівська та Семенівська громади презентували свої історії та кращі практики.