Айтішникам заборонять зовнішньоекономічну діяльність

Суспільство

Айтішникам зроблять істотні податкові поблажки.

Айтішникам полегшать податкове навантаження, але заборонять зовнішньоекономічну діяльність. Про це повідомляє Finance.ua.

Про це в коментарі UBR.ua повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков форумі Level Up Ukraine, що відбувся в Києві.

За його словами, в рамках дискусії влада прийшла до консенсусу з представниками IT-індустрії, що найбільш оптимальною для всіх буде робота останніх на 5-й групі ФОП, при цьому податкове навантаження зроблять менше, ніж пропонувалася раніше.

Можу сказати, що наразі ми дійшли згоди практично з усією IT-індустрією, що комфортний режим, в якому б їм хотілося працювати, – п’ята група, яка була запропонована ще влітку, але на відміну від того проекту, який включав два ЄСВ, військовий збір і підвищення по 1% на рік, ми вирішили, що пропозиція, яка нас влаштує, – одне ЄСВ, таке ж підвищення, але для цієї групи буде заборонена зовнішньоекономічна діяльність”, – розповів Борняков.

За його словами, такий підхід вигідний тим, що дозволить уникнути обхідних схем, при цьому в українську економіку буде заходити новий бізнес, прибуток якого не буде виводитися за кордон.